Tallinna linn loovutab Toomkiriku kogudusele

Tallinna Toomkirik.
Tallinna Toomkirik. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinn kavatseb kinkida Toomkiriku hoone Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule (EELK).

Tallinna linnavalitsus teeb linnavolikogule ettepaneku võõrandada Toom-Kooli tänav 6 kinnisasi koos sellel asuva Toomkiriku hoonega Tallinna linna poolse kingitusena otsustuskorras erandina tasuta EELK Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikule Toomkogudusele, teatas teisipäeval Raepress.

Võõrandamislepingu sõlmimisega seotud kulud, sh notaritasu ja riigilõiv, tasub EELK Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplik Toomkogudus.

"Toom-Kooli tn 6 asuv Toomkiriku hoone anti riigi vara munitsipaalomandisse üleandmise aktiga Tallinna linnale 4. veebruari 1993. Kinnisasi on Tallinna Kesklinna valitsuse valitsemisel ja bilansis,“ selgitas abilinnapea Eha Võrk.

"Kirikuhoone on EELK Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskopliku Toomkoguduse kasutuses ning kogudus kannab kõik hoone haldamise ja korrashoiuga seotud püsikulud ning teostab remondi- ja restaureerimistöid,“ lisas ta.

EELK konsistooriumi peapiiskop Urmas Viilma tegi Tallinna linnavalitsusele ettepaneku anda Tallinna Toomkirik kui EELK peapiiskopi katedraalkirik tasuta üle EELK Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskopliku Toomkoguduse omandisse.

Tallinna toomkirik on Toomkoguduse valduses juba alates 1927. aastast ning kogudus on hoone haldamise ja korrashoiuga hästi toime tulnud ning saab ka tulevikus hakkama, põhjendas peapiiskop.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: