Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Grippi suri nädalaga veel 11 inimest

Ravimid.
Ravimid. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Grippi haigestumine on jätkuvalt kasvuteel ja möödunud nädalal suri gripitüsistuste tõttu 11 inimest. Kokku on sel hooajal haiguse tagajärjel surnuid 34.

Möödunud nädalal pöördus ülemiste hingamisteede haiguste tõttu arsti poole 7493 inimest, kellest 42 protsenti olid lapsed. Üldine haigestumine kasvas eelnenud nädalaga võrreldes 13 protsenti, teatas terviseamet.

Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Läänemaal, Harjumaal, Ida-Virumaal ja Narvas, Rapla-, Viljandi- ja Tartumaal.

"Hetke situatsiooni arvestades võime kinnitada, et grippi haigestumiste kõrghooaeg on käes," tõdes amet.

Alates oktoobrist on gripi tõttu haiglaravi vajanud 730 patsienti ja intensiivravi 105 inimest, kellest 99 kuulusid riskirühmadesse. Üks inimene oli väidetavalt eelnevalt terve, viie inimese kohta andmed kaasuvate haiguste kohta puudusid, neist kaks inimest saabusid haiglasse juba üliraskes seisundis. 

Veebruari lõpu seisuga on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud 34 inimest vanuses 53–98 eluaastat, neist 31 olid üle 65-aastased. Kõik lahkunud kuulusid riskirühmadesse kas vanuse või kaasuvate krooniliste haiguste tõttu, keegi polnud vaktsineeritud.

Kaasuvatest haigustest on olnud põhilised südameveresoonkonna haigused.

Kümne inimese puhul võib oletada, et nad said gripiviiruse haiglas viibides.

Sel hooajal on üheaegselt ringluses kolm gripiviiruse alatüüpi, neist kaks on A-gripiviirused ja üks B-gripiviirus. Domineerivaks on hooajal kujunenud B-gripiviirus.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: