Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

PERH gripiperioodil enam haigete külastamist ära ei keela

Foto: ERR

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) otsustas, et gripiperioodil enam haigete külastamist ära ei keelata. Meedikud loodavad, et patsientide lähedased annavad endale ilma käskude ja keeldudeta aru, et patsientide külastamine haigena on pahatahtlik.

PERH-i ülemarst Andrus Remmelgas vangutas pead, kui nägi haiglakoridoris patsienti külastanud lähedasi, kellel kaasas väikelaps. Lapsed võiks tema sõnul koju jätta, eriti gripiperioodil ning ikka lapse enda tervise huvides, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Remmelgas ütles, et tervele mõistusele loodab haigla ka kõigi ülejäänud külastajate puhul.

"Külastamine või mitte külastamine ei tõsta haiglates grippi haigestumist, patsientide grippi haigestumist, kui järgida teatud reegleid. Me ju vaatame, mis toimub üle maailma teistes haiglates ja sellist piiramist praktiliselt kusagil Euroopa ja Skandinaavia riikides ei ole," rääkis ta.

Reeglid ise on imelihtsad: ära tule haigena, ära tule ka siis, kui keegi lähikondsetest on haigestunud ning kasuta desinfitseerimisvahendeid ning vajadusel maski. Et need tõed ikka meeles püsiks, on haiglas selleks püsti suuremad ja väiksemad meeldetuletustahvlid.

"Ma arvan, et haiglas viibimise ajal tuleks viia külastamine miinimumini. Patsiendil on teid vaja palju rohkem siis, kui ta on kodus. Eriti vanainimesel, kui ta on kodus, teda on vaja aidata, talle on vaja süüa tuua, talle on vaja ravimeid tuua. Haiglas on ümberringi arstid, õed, hooldajad - kõik on aitamas," rääkis Remmelgas.

Nii näevad meedikud pahatihti hoopis seda, et patsient satub haiglasse tagasi põhjusel, et jäi kodus hoolitsuse ja abita. Sama patsienti oli aga haiglas külastanud vaat et terve suguvõsa. Nii ongi veel üks tõde, mis aeg-ajalt kipub külastajatel ununema.

"Viisakas on alati, kui te kellelegi külla lähete - nii koju kui ka haiglasse -, kõigepealt küsida, kas teid oodatakse seal," sõnas Remmelgas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: