Seenioride erakonna looja tunnistab raskusi liikmeskonna leidmisel

Paul Lettens
Paul Lettens Autor/allikas: SDE

2019. aasta riigikogu valimisteks Eesti Seenioride Erakonna moodustada kavatsev Paul Lettens pole erakonna ametlikuks registreerimiseks veel piisavalt hulka liikmeid leidnud.

Vastavalt seadusele peab erakonnas olema minimaalselt 500 liiget. "Oleme sinna poole teel," ütles Lettens kolmapäeval ERR-ile.

Mullu detsembris ajalehekuulutuse kaudu erakonnaga ühinejaid otsinud Lettens ütles toona, et vajaliku 500 inimesega kokkusaamisega probleeme ei teki. "Märtsis-aprillis kavatseme välja tulla, siis jääb veel piisavalt aega riigikogu valimisteks," ütles Lettens toona Eesti Ekspressile. "Me ei taha olla nišierakond."

Lettens tunnistas nüüd, et uue erakonna loomine pole lihtne, kuid asi siiski edeneb ja kiirustada ta ei soovi. "Võib-olla tuleme välja mais," lausus Lettens, kuid ei välistanud, et Seenioride Erakonna registreerimine võib veelgi edasi lükkuda.

Praegu on Lettensi sõnul käimas muuhulgas aktiivsete inimeste otsimine ja programmi koostamine. Kes peale tema erakonna loomisega tegeleb, Lettens öelda ei soovinud. "Pole õige teiste nimel rääkida."

Erakonna peamine idee on võidelda õiglase pensioni eest, sama on lubanud Keskerakond. "Keskerakond läheb riigikogu valimisi võitma ja valimiste üks põhiteemasid on väärikas pensionipõlv, milleks on vaja erakorralist pensionitõusu," teatas Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas märtsi alguses.

Lettens ütles, et ei pea Keskerakonda põhirivaaliks, vaid hoopis võimalikuks liitkaseks, kui Seenioride Erakond peaks riigikokku pääsema. "On tore, et ka teised on neid probleeme tähele pannud," märkis Lettens, lisades, et lahendamist vajavad eakatega seotud teemad laiemalt - pensionärida maksustamine, tööhõive, hooldekodud jne.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: