Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinnas saab viimast päeva esitada elukohajärgse kooli määramise avaldusi

Koolitee algus
Koolitee algus Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Neljapäevaga lõpeb periood, mil Tallinnas elavate laste vanemad saavad esitada taotlusi elukohajärgse kooli määramiseks.

Taotlusi sai esitada alates 1. märtsist nii e-kooli kaudu kui paberil.

Tallinna haridusamet teavitab vanemaid elukohajärgsest koolist hiljemalt 20. mail ning hiljemalt 10. juuniks tuleb lapsevanemal koolile teatada, kas laps hakkab seal õppima või mitte. Vabaks jäänud õppekohti hakkab kool komplekteerima alates 11. juunist.

Kooli määramisel arvestab haridusamet õpilase elukoha lähedust koolile ning ühe pere laste õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove. Kui ühte kooli on soovijaid rohkem, kui kool saab vastu võtta, arvestatakse elukoha registreerimise aega.

Lastele, kelle vanemad ei ole taotlust esitatud, määratakse koolikoht ikka, kuid siis ei saa vanem kooli valikul kaasa rääkida.

Kõik Tallinna lapsed saavad kandideerida ka ülelinnalise vastuvõtuga koolidesse, nendes pandi esimesed klassid kokku jaanuarist veeruarini.

Ülelinnaliselt võtavad vastu Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Juudi Kool, Tallinna Prantsuse Lütseum, Tallinna Reaalkool, Tallinna Tõnismäe Reaalkool ja Vanalinna Hariduskolleegium.

Lisaks on üks mitteelukohajärgse vastuvõtuga klass ka Tallinna 21. koolis, Tallinna Saksa Gümnaasiumis, Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis, Kadrioru Saksa Gümnaasiumis ja Tallinna Pae Gümnaasiumis.

Juhul, kui laps on Eesti rahvastikuregistri järgi Tallinna elanik, kuid ei asu õppima Tallinna munitsipaalkooli esimeses klassis, tuleb lapsevanemal sellest kindlasti teavitada Tallinna haridusametit.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: