Endine võrdõigusvolinik hakkas taimetoitlaste õigusnõustajaks

Mari-Liis Sepper.
Mari-Liis Sepper. Autor/allikas: ERR

Eesti Vegan Seltsi õigusnõustaja ametisse asus endise võrdõigusvolinik, jurist Mari-Liis Sepper. Selts lubab pakkuda õigusabi ka taimetoitlastest lastevanematele.

Veganite selts teatas esmaspäeval, et Euroopa inimõiguste kohus loeb veganluse veendumuseks, mille järgijatele laieneb sarnaselt teiste veendumustega kaitse diskrimineerimise eest.

"Ka Eesti seadused sisaldavad sätteid, mis peavad veganitele tagama vabaduse ja võimaluse elada oma veendumuste kohaselt. Praktikas tuleb veganluse uudsuse tõttu ette erinevaid olukordi, kus veganid võivad tunda, et nende õigusi on riivatud," seisab seltsi pressiteates.

Selts soovitab enda poole pöörduda, kui on tekkinud kahtlustas, et sind ennast või sinu lähedasi on veganluse tõttu diskrimineeritud. "Näiteks tööandja halvustab pidevalt sinu veendumusi või kohtleb sind veganlusega seoses ebasoodsamalt; sulle või sinu lähedastele  ei võimaldata veganvalikuid (näiteks keeldub haigla või kool pakkumast sulle vegantoitu) ning sa ei tea, kuhu peaksid pöörduma; sul on juriidiline küsimus, mis puudutab sinu kui veganist lapsevanema õigusi;" loetles selts.

2003–2004 töötas Mari-Liis Sepper sotsiaalministeeriumis soolise võrdõiguslikkuse büroo juristina, 2003–2004 Tartu ja Tallinna Ülikoolis ning 2004 riigikohtus põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi nõunikuna.

2004–2005 oli ta Euroopa Ühenduse Kohtu jurist-lingvist, 2005–2009 vabakutseline tõlkija ja toimetaja, 2009–2010 soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku nõunik. Aastatel 2010–2015 oli ta Eesti soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: