Stalnuhhin ostis kuluhüvitiste eest enda kirjutatud lasteraamatuid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mihhail Stalnuhhini lasteraamatud Autor/allikas: Rahva Raamatu veebileht

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, Keskerakonda kuuluv Mihhail Stalnuhhin lasi möödunud aastal endale kuluhüvitistena välja maksta 4300 eurot enda kirjutatud lasteraamatute eest. Aruannete kohaselt jagas Stalnuhhin neid kohtumistel valijatega suveniirideks.

Mihhail Stalnuhhin esitas riigikogu kantseleile taotlusi raamate eest tasumiseks igakuiselt mullu jaanuarist kuni novembrini. Enamasti laskis ta kinni maksta korraga 30 raamatut, aga näiteks novembris 55 raamatut. 30 raamatu puhul esitas ta arve 367 eurole ja 66 sendile, 50 raamatu puhul 668 eurole ja 60 sendile. Kogusumma aasta peale tuli 4331 eurot ja 29 senti.

Stalnuhhin tunnistas ERR-i uudisteportaalile antud intervjuus, et tegu oli ta enda kirjutatud raamatutega.

Mihhail Stalnuhhin, riigikogu kuluhüvitiste aruande järgi olete te möödunud aastal ostnud 4331 euro eest raamatuid ja lasknud need tasuda kuluhüvitiste eest. Mis raamatutega on tegu?

Need on minu raamatud.

Teie enda raamatud?

Jah. Esinduskulud on enda esindamiseks ja ma kasutan neid üritustel. Panen välja igasuguste lasteürituste auhindadeks jne.

Tegemist on siis lasteraamatutega, mida te olete ise välja andnud?

Jah.

Kas selline tegevus teie endi silmis on riigikogu liikme hea tavaga kooskõlas ja kas te ei näe siin huvide konflikti?

Kas ma teen seda mitteametlikult? Kas see ei käi kantseleist läbi? Kui ma tulen lasteaeda ja kingin kõigile, kellel on see kuu sünnipäev, raamatu, siis mida selles halba on?

Kas ma saan õigesti aru, et te enda esindamiseks ostsite enda kirjutatud raamatud kuluhüvitise eest. Ta esindate end kui riigikogu liiget sel viisil?

Jah.

Kus te peamiselt neid raamatuid jaganud seni olete?

Põhiliselt Narvas. Kuigi ka kõigil kohtumistel, mis meil vahetevahel on toimunud riigikogus, olen ma neid kinkinud lastele ja ka täiskasvanutele, kellel on lapsed vastavas vanuses. Näiteks jõulujoonistuste konkurss, kus osaleb üle 50 lapse ja kõik saavad kingituse. Lasteaiad. Et meie fraktsiooni liikmetel oleks kinke, kui me käime mööda Eestimaad, sest need raamatud on nii eesti kui ka vene keeles. 

Mihhail Stalnuhhini kuluhüvitis Autor: riigikogu

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: