Saudi Araabia pealinnas sai raketirünnakus surma inimene

Ühendriikide kaitseminister James Mattis ja Saudi kroonprints Mohammad bin Salman 22. märtsil Pentagonis.
Ühendriikide kaitseminister James Mattis ja Saudi kroonprints Mohammad bin Salman 22. märtsil Pentagonis. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Saudi Araabia pealinnas Ar-Riyadhis sai pühapäeva hilisõhtul raketirünnakus surma üks ja vigastada kaks inimest, kinnitas võimuesindajad.

Varem oli riiklik meedia teatanud, et pealinna kohal tulistati alla ballistiline rakett. Hiljem täpsustati, et rakette oli kokku seitse.

Tunnistajad kirjeldasid tugevaid plahvatusi ja eredaid sähvatusi taevas. Raketid olid tõenäoliselt teele saatnud Jeemeni huthimässulised.

"Saudi Araabia õhukaitseväed peatasid esimese raketi Ar-Riyadhist kirde suunal. Kokku hävitati seitse kuningriiki tulistatud ballistilist raketti," teatas riiklik uudistekanal Al-Akhbariya.

Alates novembrist on huthimässulised tulistanud mitmed rakette Saudi Araabiasse, mis kõik on siiani alla lastud.

Ühendriikide kaitseminister James Mattis ütles neljapäeval Saudi kroonprintsile Mohammad bin Salmanile, et Saudi Araabia ja USA peavad tegema "kiireloomulisi jõupingutusi" Jeemeni sõja rahumeelseks lahendamiseks. Mattise sõnul on ÜRO uue Jeemeni eriesindaja ametissenimetamine võimalus kiirendada konflikti poliitilist lahendamist ja Saudi Araabia on "osa lahendusest".

Iraani toetusega huthid hõivasid Jeemeni pealinna Sanaa 2014. aasta septembris ja vallutasid seejärel suure osa riigi põhja- ja keskosast. 2015. aasta märtsis sekkus Hadi valitsuse toetuseks konflikti Saudi Araabia juhitav sõjaline koalitsioon.

ÜRO hinnangul on koalitsiooni õhurünnakud, selle kehtestatud blokaad ja sõja venimajäämine tekitanud Araabia poolsaare riigis maailma suurima humanitaarkatastroofi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: