Punane Rist kutsub 71 töötajat Jeemenist julgeolekuohu tõttu tagasi

Nälga kannatanud laps Sanaa haiglas 21. novembril.
Nälga kannatanud laps Sanaa haiglas 21. novembril. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rahvusvaheline Punase Risti Komitee kutsus Jeemenist tagasi 71 rahvusvahelise personali liiget, viidates kasvavale julgeolekuohule.

Rahvusvahelise Punase Risti kõneisiku Marie-Claire Feghali sõnul jääb Jeemenisse 450 Punase Risti töötajat, kelle seas on ka kümneid välismaalasi, vahendas Al Jazeera.

Terviseorganisatsioon kutsus konflikti osapooli üles pakkuma terviseorganisatsiooni töötajatele vajalikke julgeolekutagatisi, mis lubaksid organisatsiooni arstiabi-, vee- ja toiduabi programmidel jätkuda.

"Punane Rist kutsub kõiki konfliktiosapooli pakkuma konkreetseid ja kindlaid tagatisi, et me saaksime jätkata Jeemenis töötamist."

Terviseorganisatsiooni sõnul on personali kolimine lähedalasuvasse Djiboutisse seotud eelkõige kasvanud julgeolekuriskidega sõjast laastatud Jeemenis.

Poolteist kuud tagasi, 21. aprillil tapeti Jeemeni kaguosas paiknevas Taizi linnas Punase Risti Liibanoni kodanikust töötaja, kui tundmatu isik tema auto pihta tule avas.

"Meie praegusi tegevusi on viimastel nädalatel blokeeritud, ähvardatud ja otseselt sihtmärgiks seatud ning me näeme jõuliseid katseid kasutada meie organisatsiooni etturina konfliktis," ütles Rahvusvaheline Punase Risti Komitee avalduses.

"Meie personali julgeolek, mis on ohustatud konflikti osapoolte poolt, on hädavajalik eeldus meie Jeemenisse jäämiseks ja töötamiseks ning täielik prioriteet," lisati avalduses.

Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraadid on Jeemenis Houthi mässuliste vastu sõjajalal olnud juba 2015. aasta märtsist saati ning püüdnud šiiia mässulisi riigist välja ajada. On tõenäoline, et mässulisi toetab Saudi Araabia suurim piirkondlik rivaal Iraan.

Sõjas on hukka saanud juba üle 10 000 inimese, vigastada on saanud vähemalt 40 000 inimest, peamiselt õhurünnakute tõttu.

Vastukaaluks on Houthid viimase kolme aasta jooksul tulistanud Saudi Araabia poole teele ligikaudu 100 ballistilist raketti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: