Kindral Einselni tuhk alustas teekonda USA-sse

Kaitsevägi saatis täna varahommikul Tallinna lennujaamas peetud tseremoonial Ameerika Ühendriikide poole teele esimese taasiseseisvumise järgse kaitseväe juhataja kindral Aleksander Einselni tuha.

Kindrali tuha saatis teele kaitseväe peakaplan kolonelleitnant Gustav Kutsar ja tseremoonial osalesid kindral Einselni lähedased ja Vahipataljoni auvahtkond.

Kindral Einseln maetakse 2. aprillil sõjaväeliste austusavaldustega USA Arlingtoni sõjaväekalmistule Korea ja Vietnami sõjas võidelnud võitluskaaslaste kõrvale.

Kaitseväge esindab kindrali muldasängitamisel kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

Ameerika Ühendriikide Arlingtoni sõjaväekalmistu asub Virginia osariigis Arlingtonis. Kalmistu asutati 1864. aastal ning sinna on maetud muuhulgas nii Ameerika Ühendriikide kodusõjas, Teises maailmasõjas kui Korea ja Vietnami sõjas langenud. Arlingtoni kalmistule on sängitatud ka Ameerika Ühendriikide 35. president John F. Kennedy.

Kindral Einseln suri 2017. aasta 16. märtsil.

Kindral Aleksander Einseln sündis 25. oktoobril 1931 Tallinnas. Ta lahkus koos emaga Eestist 1944. aastal Saksamaale ja elas alates 1949. aastast Ameerika Ühendriikides.

Aastatel 1951-1985 teenis ta Ühendriikide relvajõududes ning osales Korea ja Vietnami sõjas.

1993. aastal naasis kindral Einseln Eestisse ja teenis kaitseväe juhatajana 1993. aasta maist kuni 1995. aasta detsembrini.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: