Simson ronge ootavale Elronile enne valimisi veksleid välja ei käi

Reisijad ootamas rongi Tartu raudteejaamas.
Reisijad ootamas rongi Tartu raudteejaamas. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Majandusminister Kadri Simson lubas Elronile, et uute rongide hankimise otsus tehakse järgmise riigieelarve koostamise käigus.

Peaminister Jüri Ratas on lubanud, et Elronile ostetakse vähemalt kolm uut rongi, Kadri Simson pole nii kindlas kõneviisis rääkinud.

Nädala alguses kohtus Simson Elroni juhi Merike Saksaga, kes ütles ERR-ile, et ettevõtte reisijate arv on aasta-aastalt näidanud suurt kasvutrendi ning sellest tulenevalt püsib vajadus uute rongide järele.

"Uute rongide vajaduse teema tõstatus arutelul ministriga. Tõdesime, et otsuse uute rongide ostmiseks saab teha 2020. aasta riigieelarve koostamise käigus. Millal rongid liinile jõuavad ja palju maksavad, sõltub rahalistest võimalustest ja hanke tulemusest," kommenteeris kohtumist Saks.

ETV saates "Esimene stuudio" rõhutas Simson kolmapäeval, et Rail Balticu kõrval ei saa unustada investeeringuid olemasolevasse raudteevõrku, kiiruste tõstmist Tartu suunal ning uus ronge.

Keskerakonna valimisprogrammis on kirjas nii: suurendame Elroni rongiparki täiendava nõudluse rahuldamiseks Tallinn-Tartu, Tallinn-Viljandi ning Tallinn-Narva suunal.

Seega tuleb Elronil oodata 3. märtsi riigikogu valimisi ja sellele järgneva koalitsiooni moodustamist, kes jõuab uute rongide hankimise küsimuseni tõenäoliselt kevadel riigieelarve strateegia koostamise käigus.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: