TS Laevad teeb mahupiirangute tõttu Hiiumaa liinil vajadusel lisareise

{{1522327740000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tulenevalt madalast mereveetasemest on Hiiumaa ja mandri liinil parvlaevadele kehtestatud mahupiirangud ning on oht, et laevaliiklus sel liinil võib ajutiselt katkeda. TS Laevade kinnitusel tehakse neljapäeva õhtul ja reede öösel vajadusel lisareise.

TS Laevad kirjutab praamid.ee kodulehel, et annab võimalikest muudatustest Rohuküla-Heltermaa liinil jooksvalt teada.

"Palume võimalusel reisiplaanid ringi teha. Palume vabandust võimalike ebamugavuste pärast ja loodame reisijate mõistvale suhtumisele," märkis ettevõte.

Neljapäeva õhtul Rohuküla sadamas viibinud ERR-i ajakirjanik Juhan Hepner ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kogu sadamaala on parvlaevale pääsemist ootavaid autosid täis. Järjekorrad on tema sõnul pikemadki kui mõne tunni eest.

Parvlaevadel on madala veetaseme tõttu peal mahupiirangud ning reisijate sõnul tegi Leiger vahepeal isegi reisi, kus parvlaeval oli vaevalt kümme sõidukit.

Ettevõte lubab lisareise. "TS Laevad kinnitas, et teeb vajadusel lisareise täna õhtul, kuni sadamas on vähemalt sada liinimeetrit sõidukeid alles ehk umbes 20 autot. Nad lubavad siiski öösel platsi tühjaks vedada," rääkis Hepner.

Hiljem teataski ettevõte, et kell 23.30 toimub Rohukülast lisareis.

Ettevõtte sõnul on ka veetase viimastel tundidel stabiliseerunud ja isegi veidi tõusnud ning seetõttu pole olnud siiani vaja teha otsust parvlaevaliikluse katkestamisest.

Hepner lisas, et kuna prognoosi kohaselt on veetase väga madal ka pühapäeval, kaalub TS Laevad võimalust, kas panna sel päeval parvlaevad sõitma Virtsu-Heltermaa liinile. Seda aga otsustatakse jooksvalt.

TS Laevad selgitas varem, et TTÜ meresüsteemide instituudi prognoosi kohaselt on meretase madalaim neljapäeval ja pühapäeval, mille tõttu tuleb Rohuküla-Heltermaa liinil kehtestada mahupiiranguid.

"Meretase võib täna õhtul ja pühapäeval langeda tasemeni, mil võib laevaliiklus mõneks ajaks katkeda," lisas ettevõte.

TS Laevade peakapten-mereohutusjuht Jaanus Mutso ütles kell 17 "Aktuaalsele kaamerale", et veetaseme kõikumine, mis võib laevaliikluse peatada, on vaid 2-3 sentimeetrit.

Ta tõdes, et parvlaev Leiger sai neljapäeval viimasel väljumisel peale võtta vaid 42 tonni kaupa, mida on väga väike kogus.

Prognoosi kohaselt on meretase kõrgem reedel ja laupäeval, mil mahupiiranguid kehtestama ei pea või on need väiksemad. Ka 2.-3. aprill on prognooside kohaselt soodsamad.

"Homme ja ülehomme peaksid olema normaalsemad olud, meretase on umbes -40 kuni -30, laevad peaksid saama sõita. Aga raskeks päevaks prognooside järgi kujuneb pühapäev. Siin ongi palve reisijatele: jälgige meie infot kodulehel ja helistage klienditoele, uurige, et ilmaasjata ei tuleks sadamasse. Midagi pole teha, loodus on loodus. Me anname endast maksimumi, aga kuskil on sein või piir ees, et me ei saa sellest üle," rääkis Mutso.

Hommikul teatas ettevõte, et madala merevee taseme tõttu on Rohukülast väljuvatele reisidele kell 14.30, 16.00, 17.30, 19.00, 20.30 ja 22.00 kehtestatud mahupiirangud.

Neile reisidele on juba tühistatud e-piletiga tagatud eelisõigus. E-piletid kehtivad üldjärjekorra piletina ning sõidukid suunatakse laevale sadama alale saabumise järjekorras. Kellel võimalik, palub TS Laevad reisida jalgsi.

Meretase Rohuküla sadamas Autor: TTÜ

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Juhan Hepner

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: