Kuressaare riigigümnaasiumi rajamise kokkulepe sai allkirjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haridusminister Mailis Reps ja Saaremaa vallavanem Madis Kallas allkirjastasid Kuressaarde riigigümnaasiumi rajamise kokkulepe.

Kokkuleppe kohaselt ehitab riik Kuressaare kesklinna piirkonda täiesti uue kooli -Saaremaa riigigümnaasiumi, kus peaks õppetöö algama 1. septembril 2021, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uues koolis on 540 õppekohta. Praegused Saaremaa ühisgümnaasium ja Kuressaare gümnaasium muutuvad pärast riigigümnaasiumi töölehakkamist põhikoolideks.

Kui kalliks läheb Kuressaare uus koolimaja, selgub pärast projekteerimist. Seni Eestis valmis ehitatud uued riigigümnaasiumid on maksma läinud suurusjärgus viis kuni üheksa miljonit eurot.

"Nad saavad kõige parema kogemuse võtta just täna toimivatelt gümnaasiumitelt, mis on juba mitu aastat toiminud. Seda nii oma maja ülesehituses kui ka sisu ja õpetajate suhtes. Aga ka kindlasti selliseid väikeseid nippe, mida teha siis, kui sul on päris puhas gümnaaium, mida siis võiks teha teisiti ja mida kindlasti mitte teha," selgitas Reps.

"Riigigümnaasiumi suurus - 540 - tuleneb erinevatest arvutustest. Kui praegu vaadata gümnaasiumis õppijate arvu Saaremaal, siis on see väiksem kui 540, aga me loodame, et Saaremaa rahvaarv hakkab ikkagi kasvama ja neid noori, kes tahavad gümnaasiumihariduse omandada just riigigümnaasiumis, tuleb juurde," sõnas Kallas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: