ID-kaardi või passi saab kätte ka Keila teenindusest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keila jaoskond
Keila jaoskond Autor/allikas: Politsei

Politsei- ja piirivalveamet alustas kolmapäeval isikut tõendavate dokumentide väljastamist Keila konstaablijaoskonnas, teenindus on avatud kaks korda nädalas, kolmapäeviti ja neljapäeviti.

"Ootame meie Keila majja nii Keila, Saue, Paldiski kui ka teisi ümbruskonna elanikke oma ID-kaarti, passi või relvaluba kätte saama," ütles Lääne-Harju politseijaoskonna juht Veiko Randlaine.

"Enam ei pea dokumendi kättesaamiseks Tallinna sõitma, mis tähendab nii aja kui ka transpordikulu kokkuhoidu. Keilas ei saa küll dokumente taotleda, aga ID-kaardi puhul saab seda teha meie e-teeninduses, sel juhul ei pea Tallinna teenindust külastama ka dokumendi taotluse esitamiseks," märkis ta.

Keila konstaablijaoskonnas (Keskväljak 8a) väljastatakse dokumente kahel päeval nädalas – kolmapäeval ja neljapäeval kell 10–16.

Dokumente ei väljastata lõunapausil kell 12.30-13 ning aega külastamiseks ei pea ette broneerima. Teistes Eesti piirkondades asuvate teeninduste külastamiseks saab ette broneerida kodulehel http://broneering.politsei.ee/.

"E-teenindus aadressil etaotlus.politsei.ee on avatud ööpäev läbi ning e-taotluse esitamine on kiire ja mugav, kui lisada korrektne dokumendifoto, et taotluse saaks kohe töösse võtta. Enamik ID-kaardi taotlusvormi välju on juba eeltäidetud ning tavaliselt kulub taotluse esitamiseks vaid mõni minut," ütles Randlaine.

E-taotluskeskkonnas ehk e-teeninduses saab taotleda korduvat ID-kaarti täiskasvanule ja esmast ID-kaarti lapsele, kelle sünd on Eestis registreeritud. Mullu juunis avatud PPA e-teeninduse kaudu on praeguseks esitatud ligi 26 000 ID-kaardi taotlust.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: