Tarbijahinnaindeks kasvas märtsis aastaga 2,8 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kauplus.
Kauplus. Autor/allikas: ERR

Tarbijahinnaindeks tõusis märtsis aastaga võrreldes 2,8 protsenti, kuid jäi veebruariga võrreldes samale tasemele.

Kaubad olid 2017. aasta märtsiga võrreldes 3,1 protsenti ja teenused 2,3 protsenti kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta märtsiga võrreldes tõusnud 7,5 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad 1,5 protsenti, teatas statistikaamet.

2017. aasta märtsiga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim toidu ja mittealkohoolsete jookide 3,9-protsendiline kallinemine, mis andis kogutõusust ligi kolmandiku. Sellest omakorda poole andis seitse protsenti kallinenud piim, piimatooted ja munad ning 11 protsenti kallinenud puuvili.

Eluase ning alkohoolsed joogid ja tubakas andsid kumbki kogutõusust üle veerandi. Kodudesse jõudnud elekter oli 10,9 protsenti ja üür 8,5 protsenti kallim kui aasta varem. Mulluse märtsiga võrreldes on alkohoolsed joogid kallinenud 13,2 protsenti ja tubakatooted kuus protsenti.

Mootorikütus andis kogutõusust kaheksandiku. Bensiin oli seitse protsenti ja diislikütus 5,1 protsenti kallim kui 2017. aasta märtsis.

Toidukaupadest on mulluse märtsiga võrreldes enim kallinenud munad, 42 protsenti, järgnesid külmutatud puuvili ja marjad 31 ning õlu 29 protsendiga.

Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 2,8 protsenti või väiksem 2017. aasta märtsis, kui see oli samuti 2,8 protsenti.

Veebruariga võrreldes oli märtsis tarbijahinnaindeksi suurim mõjutaja transport. Märtsiks ostetud lennukipiletid olid 7,9 protsenti odavamad kui veebruariks ostetud piletid ning mootorikütuse hinnad langesid 1,1 protsenti. Suuremat mõju kuumuutusele avaldasid veel kodudesse jõudnud elektri 1,7-protsendiline, üüri 1,9-protsendiline ning alkohoolsete jookide 1,4-protsendiline kallinemine.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: