Staažikas ajakirjanik Ainar Ruussaar lahkub ERR-ist Eesti Meediasse

Ainar Ruussaar.
Ainar Ruussaar. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

1980. aastate lõpus ajakirjanikuna tööd alustanud Eesti Televisiooni endine juhatuse esimees ja Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse endine liige, praegu saatejuhi ja toimetajana tegutsev Ainar Ruussaar (51) asub mais tööle AS Eesti Meedia erikorrespondendina.

"Inimesed teevad oma karjääris aeg-ajalt muutusi. Ma olen rahvusringhäälingu tele- ja raadioprogrammidega seotud üle veerand sajandi, mis tähendab, et sellest armastusest ei saa kunagi lahti," ütles Ruussaar.

ERR-i uudiste- ja sporditoimetuse juht ja kauaaegne Ruussaare kolleeg Anvar Samost ütles, et Ainari lahkumisest on kahju. "Soovin talle uues ametis edu. Ainar on kõva ajakirjanik ja tore kolleeg."

Ruusaar lõpetas Tartu Ülikooli ajakirjandusosakonna 1991. aastal, üliõpilasena alustas ta ajakirjanduslikku tegevust väljaandes Tartu Postipoiss. Pärast seda on Ruussaar töötanud ajalehtedes Noorte Hääl ja Eesti Päevaleht, uudisteagentuuris BNS toimetaja ja peatoimetajana ning ajalehe Sõnumileht peatoimetajana.

2003. aastal asus ta Eesti Televisiooni programmidirektori ametisse. ETV juhatuse esimehe ametis oli ta aastatel 2006-2007. Aastatel 2014-2017 töötas Ruussaar ERR-i juhatuse liikmena.

Ruussaart on autasustatud Valgetähe V klassi teenetemärgiga.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: