Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Facebook kustutas lekkimishirmus kasutajate privaatsõnumeid

{{1523011980000 | amCalendar}}
Foto: Stephen Lam/Reuters/Scanpix

Facebook on küsimata ja teavitamata kustutanud tegevjuht Mark Zuckerbergi saadetud sõnumeid vastuvõtjate postkastidest, samas kui tavakasutajatel sellist võimalust pole.

Kolm allikat kinnitasid väljaandele TechCrunch, et nende postkastist on kadunud Zuckerbergi saadetud privaatsõnumid, mis on nende hinnangul kustutatud tundliku info lekkimise hirmus. Kustutatud sõnumite saajaid kirjade kustutamisest ei informeeritud ning nende vastused Facebooki tegevjuhi sõnumitele on alles.

Facebook vastas, et peale 2014. aasta Sony Picturesi süsteemidesse häkkimist tegi Facebook hulga muudatusi, et kaitsta oma juhtkonna suhtlust. Filmistuudio massiline andmeleke päädis toona piinlike kirjavahetuste avaldamisega.

Osa kasutajatest on siiski ärritanud, et Facebook on kirjad kustutanud salaja ning et sarnast võimalust pole loodud tavakasutajatele. Facebooki kõneisik kinnitas, et tavakasutajad saavad kustutada sõnumeid vaid enda postkastist, mil juhul jäävad need saaja postkasti endiselt alles. Samuti pole kirjadel vananemise perioodi, mis viitab Zuckerbergi ja teiste juhtide erikohtlemisele.

Kasutajate teadmata sõnumite kustutamist võib TechCrunchi sõnul pidada kasutajate usalduse kuritarvitamiseks. Facebooki kasutustingimused ei anna otsest luba kustutada kasutajate kontodelt sisu, kui see ei riku just ettevõtte kogukonnanorme.

Facebook võis Cambridge Analyticaga jagada 2,7 miljoni EL-i elaniku andmeid

Euroopa Komisjoni teatel võis Facebook jagada Briti IT firmaga Cambridge Analytica kuni 2,7 miljoni Euroopa Liidu elaniku isikuandmeid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Komisjoni pressiesindaja teatel kinnitas seda neile Facebook ise ning järgmisel nädalal arutatakse andmeleket Facebooki tegevjuhi Mark Zuckerbergiga.

Kohtumisel arutatakse, milliseid muudatusi peaks Facebook tegema, et kaitsta oma kasutajaid ning täita Euroopa Liidu uusi andmekaitse-reegleid.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: