Riigikogu kantselei saab Rüütelkonna hoonesse lisapinda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rüütelkonna hoone Toompeal
Rüütelkonna hoone Toompeal Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Toompea lossis algava remondi ajaks kolib osa riigikogu kantseleist Rüütelkonna hoonesse. Osa ruume on kavas riigikogu kasutusse jätta ka pärast remondi lõppu.

"Riigikogu kantselei soovib Rüütelkonna hoones asuvat kontori- ja vajadusel ka esinduspinda kasutada seoses riigikogu hoonekompleksi eelseisva remondiga ja peale riigikogu valimisi tekkida võiva ruumide lisavajadusega," ütles riigikogu avalike suhete osakonna juhataja Anu Adra-Entsik ERR-ile.

Riigikogu hoones toimuvate mahukate renoveerimistööde ajal vajaks riigikogu juhatus ning mõned struktuuriüksused Adra-Entsiku sõnul alternatiivseid töö- ja esindusruume Toompeal. Riigikogu kantselei oleks hoone osades ruumides rentnik.

Ta lisas, et riigikogu hoone remondi täpne aeg ei ole otsustatud, tegeletakse lähteülesande koostamisega, tööde mahu hindamisega ja eelarvestamisega.

Rüütelkonna hoone Toompeal Autor: Siim Lõvi/ERR

2017. aasta suvel korraldas Riigi Kinnisvara AS (RKAS) hoone rekonstrueerimiseks ja restaureerimiseks hanke, mis osutus planeeritust kallimaks. Valitsuskabineti ettepaneku järgi algatab riigikantselei koostöös RKAS-ga projekti osalise muutmise säilitades selle kasutamise riigi esindushoonena, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo märtsi lõpus, vahendas BNS.

Rüütelkonna hoone renoveerimine otsustati valitsuskabineti 10. juuli 2014 nõupidamisel ning 2017. aastal valminud projekti järgi on ette nähtud võtta see kasutusele riigi esindushoonena.

Kinnistu Toompeal kuulus Eestimaa rüütelkonnale alates XVII sajandi teisest poolest. Aastatel 1845-1848 ehitati kinnistule Georg Winterhalteri projekti järgi Eestimaa rüütelkonnale uus kahekorruseline neorenessansi stiilis hoone. 1997. aastal kuulutati hoone kultuurimälestiseks.

Aastatel 1920-1940 tegutses hoones välisministeerium ning aastatel 1948-1992 rahvusraamatukogu.

Algselt plaaniti Rüütelkonna hoone renoveerida Eesti eesistumise ajaks Euroopa Liidus, mis pidi toimuma 2018. aastal, kuid kuna eesistumine toodi seoses Brexitiga ettepoole - 2017. aastab lõppu, siis jäi ka hoone renoveerimine selleks ajaks tegemata.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: