Janar Holm andis riigikontrolöri ametivande

Foto: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu ees andis esmaspäeval ametivande Janar Holm, kelle parlament nimetas vabariigi presidendi ettepanekul riigikontrolöri ametisse kuu aega tagasi. Sellega algasid Holmi viis aastat kehtivad volitused riigikontrolörina.

Riigikontrolli alates 2013. aastast juhtinud Alar Karise ametiaeg lõppes ööl vastu 8. aprilli ja ta asus esmaspäevast tööle Eesti Rahva Muuseumi direktorina. Ühtlasi jätkab Karis Tartu Ülikoolis akadeemilist tegevust professorina.

Riigikogu nimetas pikaaegse riigiametniku Holmi riigikontrolöri ametisse 7. märtsil. Tema kandidatuuri toetas 64 ja vastu oli kümme riigikogu liiget. Hääletamata jättis 15 riigikogu liiget.

Holm on sündinud 17. augustil 1976 Kuressaares. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusinstituudi eraõiguse õppesuuna (cum laude). 2005. aastal lõpetas ta samas magistriõppe.

Pärast ülikooli lõpetamist oli Holm paar aastat Eesti Kaupmeeste Liidu tegevdirektor, sealt siirdus ta edasi tööle haridusministeeriumi vastutusalasse, kuhu jäi 18 aastaks. Aastatel 2008–2017 oli ta haridus- ja teadusministeeriumi kantsler.

2017. aastal siirdus Holm haridus- ja teadusministeeriumist sotsiaalministeeriumisse tööala asekantsleriks, kus tema koordineerida olid tööhõive ja tööelu arengu teemad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: