X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vanajuur: minu lahkumine pole seotud muutustega Danske emapangas

Danske panga Eesti filiaal.
Danske panga Eesti filiaal.

Danske panga emafirma Taanis teatas reedel strateegiamuutusest, mille elluviimiseks palgati uus finantsjuht. Päev enne seda lahkus emapangast Baltikumi tehingute eest vastutanud juhtkonna liige. Samuti ametist lahkunud Danske panga Eesti filiaali ettevõtte panganduse direktor ja panga välisklientide osakonna juht Tõnu Vanajuur nende uudiste vahel seost ei näe.

Taani emapank ühendab omavahel eraisikute ja äriklientide üksused, mida hakatakse haldama kahe piirkondliku organisatsiooni alt. Neist üks on Taani üksus, teine Põhjamaade üksus, mille alla kuuluvad Norra, Rootsi ja Soome.

Pank teatas oma avalduses, et muudatuste eesmärk on olla oma kllientuurile jaepanganduses lähemal.

Panga reedesele teatele eelnenud päeval lahkus Danske Taani emapanga juhtkonna liige Lars Morch, kelle suhtes pank oli jõudnud järeldusele, et Eesti filiaali rahapesujuhtumit tulnuks varem ja põhjalikumalt uurida. Morch vastutas Taani suurimas pangas Baltikumi tehingute eest alates 2012. aastast.

Panga Taani esindaja kinnitusel ei ole juhtkonna liikme lahkumise ja strateegiamuutuse vahel seost.

Danske emapangast lahkus ka varahalduse juht Tonny Thierry Andersen, tema koha võtab üle panga senine finantsjuht Jacob Aarup-Andersen.

Vanajuur: minu lahkumine pole muutustega seotud

Tõnu Vanajuur kinnitas ERR-ile, et tema lahkumine ei ole seotud uue strateegiaga. "Minu lahkumine ei ole kuidagiviisi seotud millegi muuga, kui minu sooviga sooviga proovida elus ka midagi muud."

Vanajuur lisas, et kuna reedel teatas emapank Baltikumi suuna juhi lahkumisest, siis talle pigem tundub, et ajakirjanikud on ise nende kahe teate pealt üldistusi teinud.

"Ehk siis veelkord, kaks erinevat asja, minu enda soov teha midagi muud ja teine asi, mida siis avalikkusele teatas Danske pank Kopenhaagenis," rõhutas Vanajuur. "Minul oli reedel viimane päev ja rohkem ma ei tea. Ja minu teada ei ole Eesti filiaalis rohkem mingisuguseid muutusi."

Vanajuur ei soovi veel avaldada, millega ta edasi tegelema hakkab. "Eks see tuleb omal ajal. Esialgu tahaks natukene puhata. On olnud päris pingelised kaks aastat Baltikumi-ülese panga kokkupanemisel."

Danske Eesti filiaal: me ei kommenteeri töösuhete lõppemisi

ERR küsis Danske Eesti filiaalilt, kas Tõnu Vanajuure lahkumine oli seotud Balti tegevuse eest vastutanud ehk sisuliselt Vanajuure ülemuse Lars Morchi lahkumisega, ent pank jättis sellele vastamata.

"Organisatsioonid teevad oma töös ümberkorraldusi oma ärilistest vajadustest lähtuvalt ja inimesed teevad muudatusi oma karjääris. Me ei pea õigeks kommenteerida konkreetsete töösuhete lõppemisi," vastas Danske Eesti filiaali kommunikatsioonijuht Tõnu Talinurm.

Ka väitis Talinurm, et Danske grupi reedene teade organisatsiooni muutmisest Eestit ei puduuta: "Me ei ole teinud muudatusi Danske Bank Eestis."

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: