Komisjon: Ühendemiraatidesse esinduse loomine eeldab EXPO-l osalemist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Dubai. Autor/allikas: REUTERS/Satish Kumar/ Scanpix

Riigikogu väliskomisjonis neljapäeval peetud laiapõhjalisel arutelul jäi kõlama, et Laheriikide piirkonnas Eesti diplomaatilise ja majandusesinduse avamise eeldus on Eesti osalemine Dubai EXPO-l.

"Kuulates tänast arutelu võib öelda, et EXPO-l osalemine on väga oluliseks eelduseks Eesti diplomaatilise ja majandusesinduse edukusele regioonis," ütles komisjoni esimees Marko Mihkelson riigikogu pressiteenistuse teatel.

"Sealne ettevõtluskultuur erineb meie omast ja see on paljudele uus maailm. Kui Eesti Dubai EXPO-l ei osale, võib see tekitada probleeme juba kohapeal töötavatele Eesti ettevõtjatele, aga ka Eesti diplomaatilise ja majandusesinduse tegevusele Laheriikide piirkonnas," lisas ta.

Mihkelsoni sõnul on vastuvõtjad andnud mõista, et nad toetavad Eesti osalemist EXPO-l igati.

Komisjoni istungil toodi välja, et Eesti eksport Laheriikide piirkonda on viimastel aastatel mitmekordistunud ja näitab jätkuvalt kasvutrendi. Komisjoni esimehe sõnul on seetõttu täiesti loomulik, et Eesti rajab esinduse regiooni, kus valdav enamus Euroopa Liidu liikmesriiki on juba esindatud.

Mihkelsoni sõnul peab Eesti edasi tegelema ka välislepingutega, mis võimaldavad sõlmida kahepoolseid suhteid, lennunduslepinguid ja väliskaubanduseks vajalikke topeltmaksustamise vältimise lepinguid.

Ülevaade Eesti kahepoolsete suhete arendamisest Laheriikide koostöönõukogu (GCC) riikidega andsid istungil välisministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, siseministeeriumi, kaitsepolitsei ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esindajad. Videokonverentsi vahendusel osales Eesti suursaadik Araabia Ühendemiraatides, Kataris ja Kuveidis Sander Soone.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: