"AK. Nädal" käis Saaremaal kõmistamas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

ERR-i Saarema korrespondent Margus Muld võttis uudistesaate "Aktuaalse kaamera. Nädal" tarbeks lõppeval nädalal osa ulatuslikest demineerimistöödest.

"Lõppenud nädalal Saaremaal kõmistati. Päästeameti demineerijad olid appi kutsunud nii kaitseväe kui ka politsei ja tulid kokku 55-liikmelise tiimiga Saaremaale lõhkekehi otsima ja hävitama. Ühine ettevõtmine nimetatigi Saare Kõminaks," kommenteeris Muld.

Kuigi viimasest sõjast on möödas juba enam kui 70 aastat, ei vähene aastatega metsadest, põldudelt ja lausa koduõuedelt leitavate mürskude, miinide ja muu lõhkematerjali arv. Tõenäoliselt on seal tööd veel aastateks.

Demineerijate Saaremaal oldud aja jooksul teatati neile kokku üle 30 korra kohalike elanike poolt, et kuskil midagi on. Ja reeglina oligi.

"Ütlen ausalt. Tegelikult peaks ju selle Sõrve sääre otsast lõpuni läbi käima, aga nii palju ressurssi ei ole, et hakkaks otsast minema. Kuskilt peab ju alustama. Hakkame kuskilt peale ja jõuame kuskile välja," nentis Põhja-Eesti pommigrupi juhataja Raido Taalmann.

"Reegel üks on see, et ära kunagi puutu seda asja. Las ta olla seal, kus ta on. Et olenemata sellest, mis on sellega varem tehtud, kas keegi on ta välja kaevanud või leiad just sina selle... Aga las ta olla seal. Kunagi ei tea, et milline on see liigutus, mis selle plahvatama paneb. Las ta jääb sinna, kus ta on, helistage numbril 112 ja andke see info edasi ja kindlasti tullakse kohale," jagas omakorda selgitusi päästeameti demineerimiskeskuse ekspert Kalvar Tammine.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: