Tondile võib kerkida kuni kümme uut kortermaja ({{commentsTotal}})

Kraana.
Kraana. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Tallinna linnavalitsus kehtestab kolmapäevasel istungil detailplaneeringu, mis võimaldab rajada Kristiine linnaossa Tondi asumisse kokku kümme kuni viiekorruselist korterelamut.

Marsi, Sõjakooli, Sammu ja Seebi tänava vahelises kvartalis asuva kinnistu detailplaneering hõlmab 2,41 hektari suurust maa-ala. Kinnistu kuulub AS-i Tondi Kvartal ja OÜ Marsi Elu kaasomandisse. Planeeringu järgi saab alale ehitada kuni viiekorruselised korterelamud, millel on ka üks maa-alune korrus.

Detailplaneering koostatakse, et moodustada olemasolevast kinnistust kolm elamumaakrunti ja üks transpordimaakrunt. Alale pääseb Marsi, Sõjakooli ja Sammu tänavalt.

Ala piirneb põhjaküljel arhitektuurimälestiseks tunnistatud Tondi sõjaväelinnaku kasarmu kaitsevööndiga ning lõunaküljel Marsi 5 kinnistuga, kus asuv Tondi sõjaväelinnaku tallihoone on ehitismälestis.

Detailplaneering võeti vastu mullu detsembris Tallinna linnavalitsuse korraldusega. Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS.Sõjakooli ja Sammu tänava ristmik. Allikas: Google Maps

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: