Keskerakond nimetas Pettai rahanõuet absurdseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1524025080000 | amCalendar}}
Paavo Pettai
Paavo Pettai Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb nimetas absurdseks ning erakonna mainet teadlikult kahjustavaks Paavo Pettai väiteid, et viimane on aastatel 2009-2015 jätnud esitamata 1,24 miljoni euro eest arveid.

Korb teatas, et võib olla täiesti kindel, et Paavo Pettai pole Eesti suurim heategija, kes jättis rahumeeli rohkem kui miljon eurot kasseerimata ning avastas selle pea kümme aastat hiljem.

"Keskerakond on Paavo Pettaile maksnud kõik esitatud arved. Jutt esitamata arvetest aastaid hiljem kuulub ulmevaldkonda, mida oleme kahtlemata valmis kohtus arutama," sõnas Korb, et koostöö aluseks saavad olla lepingud, mitte ühe poole väited salapärastest arvetest.

Peasekretär väitis, et Pettai püüab erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) kasutades rikastuda ning erakonnalt raha välja pressida. Ta lisas, et erakond on ka ise aktiivselt uurimas, mille eest ja kui palju on erakond reklaamide eest maksnud ning kas selle eest on lubatud teenust saadud. 

"Pole saladus, et Keskerakonnal ja Paavo Pettail pole enam ammu mingisugust koostööd ega sooje suhteid. Tema oskus võtta ja nõuda raha sisulise tööta on kahtlemata muljetavaldav, kuid ei ole meile enam ammu aktsepteeritav," sõnas Korb, kes tõdes, et paraku püüab Pettai taas oma finantsolukorda, mis teravalt üleval, parandada erakonna arvelt.

Edgar Savisaare kunagiste valimisreklaamide autor Paavo Pettai ettevõte Midfield OÜ saatis erakondade ERJK avameelse ülestunnistuse. Midfield teatas, et jättis "teatud asjaoludel" aastatel 2009–2015 Keskerakonnale arveid esitamata 1,24 miljoni euro eest, kirjutas Eesti Ekspress.

Midfield lisas oma ülestunnistusele riiklikult tunnustatud finantseksperdi koostatud arvamuse, mis analüüsis varjatud raha liikumist arvete kaupa detailselt.

Pettai teatas vastuseks ERR-i järelpärimisele: "Nagu komisjonile andmed esitanud olen, nii need ka faktiliselt on. Hetkel rohkem midagi lisada või kommenteerida ei soovi."

Järelevalvekomisjon peab nüüd otsustama, kes ja kuidas hakkab Keskerakonna saladusi uurima.

Kaarel Tarand: ERJK napib veel infot menetluse algatamiseks

ERJK aseesimees Kaarel Tarand ütles kolmapäeval ERR-ile, et praegu on komisjonil liiga vähe informatsiooni menetluse algatamiseks, samuti tuleb mõelda, kas paralleelselt käimasoleva kohtuvaidlusega on see otstarbekas.

"Võib-olla küll tõenäoline, et Keskerakonna ja Paavo Pettai ja tema reklaamiagantuuri suhted olid niisugused nagu Pettai tagantjärele kirjeldab ehk sisaldasid suurtes kogustes ebaseaduslikku rahastamist, aga ilma lähemalt uurimata ja kõiki osapooli kuulamata ei saa keegi lõpliku otsust anda," sõnas Tarand.

Ta märkis, et antud juhtumis ei saa võimaliku seaduserikkumise korral pidada Keskerakonda ainusüüdlaseks, kuna tehingutes oli ikkagi kaks osapoolt. "Raske on öelda, et kellelt ja kelle kasuks peab raha välja nõudma. Kui ilmub aastatetaguseid asju välja, siis tuleb ka erakonna rahastamise aruandlus ringi teha."

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: