Pettai: nõue Keskerakonna vastu tuleneb arbitraažikohtu otsusest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pettai Savisaare protsessil tunnistusi andmas.
Pettai Savisaare protsessil tunnistusi andmas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reklaamiärimehe Paavo Pettai sõnul tuleneb tema firma nõue Keskerakonna vastu arbitraažikohtu otsusest, mille kohaselt jäi teatud osa garantiikirjadega tagatud nõuetest rahuldamata.

"See kohtulahend on Keskerakonnale hästi teada ja ka kõik asjaolud täiesti selged. Seega on Keskerakonna poolt vale väita, et antud nõue tuleb neile üllatusena. Arbitraažikohtus rahuldamata jäänud nõude osas selgitas arbitraažikohus oma otsuses, kuidas seda nõuet on võimalik maksma panna tavakohtus. Ka see asjaolu on Keskerakonnale väga hästi teada," ütles Pettai ERR-ile.

Pettai sõnul ei ole tema pöördunud erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) poole, vaid ERJK pöördus ise tema poole, küsides kirjalikus järelepärimises infot rahuldamata jäänud nõude osas.

"Selle info ma oma vastustes ka andsin. Seega on pahatahtlik Keskerakonna püüd luua muljet, nagu kasutaksin mina ERJK-d rikastumise ja erakonnalt raha välja pressimise eesmärgil," märkis ta.

"Arbitraažikohtu otsus kinnitas, et Keskerakonnal on kohustusi, mida ei ole ametlikus aruandluses kajastatud. Selle varjamiseks on Keskerakond võtnud positsiooni, et justkui oleks miljonitesse ulatuvate reklaamikampaaniate rahastamine olnud minu isiklik asi," ütles Pettai.

Pettai sõnul on tema koostöös Keskerakonnaga olnud mitmeid episoode, mille üle ta ei saa kuidagi uhkust tunda.

"Samas on kahetsusväärne, kui tänane peaministripartei ei taha otsa vaadata oma minevikule. Olen korduvalt Keskerakonnale pakkunud võimalust rahumeelseks ja kohtuväliseks lahenduseks. Paraku Keskerakond kokkuleppeid ei austa. Seda on juba garantiikirjade kaasuses kinnitanud arbitraažikohtu lahend ning loodetavasti saab see uuesti kinnitust ka tavakohtus ülejäänud nõude osas," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: