Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond kavatseb Pettai vastu algatada uue kohtuasja

Keskerakonna juhatus otsustab ilmselt augusti lõpus esitada hagi endise kampaaniameistri Paavo Pettai ettevõtte Midfield vastu, nõudes ettevõttelt pool miljonit eurot. Erakonna hinnangul peaks Pettai firma tagastama varasemalt garantiikirjade alusel väljamakstud raha, sest Midfield erakonnale teenuseid osutanud ei ole.

"Praegu me teeme ettevalmistusi, et teha vastuhagi Midfieldi vastu. See summa on praktiliselt samas ulatuses, mis on välja makstud arbitraaži otsusega. Vastuhagi aluseks ongi see väljamakse, mis erakond tegi, kuna selle raha eest Midfield OÜ ei ole, ei ole Keskerakonna jaoks teenust pakkunud," ütles Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ERR-ile.

"Meie näeme seda olukorda nii, et garantiikirjaga me tagasime Midfieldi laenud kolmandate isikute kasuks ja see tagatis oli meie poolt välja makstud," ütles Korb.

Ta lisas, et Keskerakonnal on regressiooni korras tekkinud võlanõue, mida nad võivad Midfieldi käest tagasi küsida. "Mitte isegi võime, aga peame seda tegema."

Politsei otsustas juuli lõpus, et ei alusta erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) pöördumise alusel Keskerakonna majandusaasta aruande osas eraldi uut väärteomenetlust, vaid liidab selle olemasolevate uurimistega.

Komisjon tegi mullu detsembris Keskerakonnale ettekirjutuse, millega nõudis arbitraažikohtu otsuse alusel 533 000-eurose kohustuse aluseks olnud kulude kajastamist erakonna kvartaliaruannetes. "Erakond algul kajastas kulud raamatupidamises eelmiste perioodide kuluna, kuid hiljem loobus sellest
toetudes väitele, et kohustuse täitmine ei toonud kaasa kulusid, vaid selle vastu esitati regressinõue sama isiku vastu, kellele kohustus tasuti," seisab ERJK koosoleku protokollis.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: