Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Padise kloostris algab põhjalik ehitustöö

Padise kloostri varemed.
Padise kloostri varemed. Autor/allikas: Avjoska / Wikimedia Commons (bit.ly/QBg7z)

Padise kloostris Lääne-Harjumaal seisavad lähiajal ees ulatuslikud renoveerimis- ja ehitustööd.

2017. aastal käivitus projekt "Padise kloostrikompleksi arendamine interaktiivseks külastuskeskuseks", mis peab saama teostatud 2020. aastaks. Tööde kogumaksumuseks on 1,72 miljonit eurot, millest Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toetus on 1,45 miljonit.

Lääne-Harju vallavalitsuse liige, Padise piirkonnajuht Leemet Vaikmaa ütles ERR-ile, et projektiga teostatakse Padise kloostrikompleksis hulk tõid eesmärgiga tagada objekti parem eksponeerimine, külastajate teenindus ja ohutus.

"Kloostri ruumid saavad ekspositsiooni ja põrandad, paigaldatakse aknaid ja uksi, rajatakse elektrisüsteem, samuti veevärk ja kanalisatsioon," kirjeldas Vaikmaa.

Kloostri kõrval asuva endise valitsejamaja rekonstrueerimisega ehitatakse ruumid turistide teenindamiseks, temaatilised töötoad ja kloostri raamatukogu koos ekspositsiooniosade hoidmise võimalustega.

"Projekti realiseerimine toimub keerulistes oludes, kus alustanud organisatsiooni ehk Padise valda enam ei eksisteeri. Loodame, et Lääne - Harju vallal õnnestub edukalt ka selle projektiga edasi minna," nentis Vaikmaa.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: