Tajani sõnul peavad EL-i parlamendid leidma võimaluse lõhede ületamiseks ({{commentsTotal}})

{{1524499320000 | amCalendar}}
Foto: Abdesslam Mirdass/SIPA/Scanpix

Tallinna kogunesid Euroopa Liidu liikmesriikide parlamendijuhid. Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajani sõnul peavad EL-i parlamendid leidma võimaluse ületada neid lõhesid, mis Euroopa Liidu sees praegu on.

Esmaspäevasel arutelul keskendusid spiikrid Euroopa Liidu tulevikule, mida mõjutab Suurbritannia lahkumine ühendusest. Samas rõhutati ka vajadust jätkata Euroopa Liidu laienemist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Euroopa Parlamendi presidendi pressikonverentsil viibinud ERR-i ajakirjanik Arni Alandi ütles, et Tajani peamine sõnum oli see, et kodanike usalduse taastamiseks peavad EL-i parlamendid leidma võimaluse, kuidas ületada EL-is olevaid lõhesid.

"Lõhesid on Euroopa Liidus mitmesuguseid ja eraldi nimetas Tajani ka eestlastele südamelähedast teemat - digitaliseerimist. Nimelt seda, et põhjala riigid ja Eesti nende hulgas on digitaliseerimise osas väga edukad, aga Lõuna-Euroopas on selles osas väga suur mahajäämus ja kui see lõhe veel suuremaks käriseb, siis ei funktsioneeri Euroopa Liit ka selles osas korralikult ja see takistab veelgi liidu tööd," selgitas Alandi.

Tajani sõnul on esinduskogude asi rahvas poliitilisest loidusest üles virgutada.

"Kui parlamendid tähendaksid rohkem, kui parlamendid oleksid tõesti kodanike teenistuses, kui parlamendid päriselt teeniksid kodanike huve, siis läheks järgmistel Euroopa Parlamendi valimistel ja järgmistel riigi parlamendi valimistel
rohkem rahvast hääletama. Demokraatlik osalus on põhjapanev, meie asi on sellele hoogu anda," ütles Tajani.

Teisipäeval arutavad parlamentide esimehed kaitse- ja julgeolekuküsimusi.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: