Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Herkel kandideerib uuesti Vabaerakonna esimeheks

{{1522668540000 | amCalendar}}
Andres Herkel ja Artur Talvik
Andres Herkel ja Artur Talvik Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Vabaerakonna esimeheks kandideerivad mais toimuval üldkogul praegune esimees Artur Talvik ja eelmine parteijuht Andres Herkel. Välistatud pole, et kandidaate võib veel esile kerkida. Enda kandideerimist ei välista ka Monika Haukanõmm.

Erakonna juht Talvik edastas sotsiaalmeedias, et Vabaerakonnal on 12. mail üldkogu, kus valitakse juhatust ja esimeest, ent siiani oli ebaselge, kas keegi lisaks temale ka esimeheks kandideerib.

"Täna sai selgeks, et eelmine esimees soovib seda teha ja võib-olla keegi veel. Eks koidikul siis selgitame, kes on meist õige vabaerakondlane," kirjutas Talvik, kelle sõnul on erakonnas alanud suur sisevõitlus.

Herkel kinnitas ERR-ile, et on otsustanud tõepoolest esimeheks tagasi kandideerida. "Selle järele on erakonna liikmete seas päris suur nõudlus. Arvan, et Artur Talvik on parem riigikogu korruptsioonivastase komisjoni esimees kui mina olen. Aga, mis puudutab erakonna viimist valimistele, siis minul on paremad kogemused," rääkis Herkel.

Ta lubas, et teeb õige pea oma seisukohad esimehekandidaadina avalikuks, üks eesmärk on Vabaerakonna passiivsete liikmete suurem kaasamine, erakonnast lahkunute tagasitoomine ja erakonna reitingu tõstmine.

Riigikogu liige, Vabaerakonna esinduskogu esinaine Monika Haukanõmm ütles esmaspäeval ERR-ile, et talle on mitmed erakonnakaaslased teinud ettepaneku esimeheks kandideerida, kuid ta pole veel otsust langetanud.

Artur Talvikust sai Vabaerakonna esimees aasta tagasi. Enne seda juhtis kaks aastat parteid Herkel.

Vabaerakonnal on riigikogus kaheksa liiget. ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi oli erakonna toetus märtsis kolm protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: