X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: sajad eksperdid harjutavad väljamõeldud riigi peal küberkaitset

Tallinnas peetakse sel nädalal maailma suurimat rahvusvahelist küberkaitseõppust Locked Shields 2018, kus osaleb kokku ligi tuhat küberturbe eksperti ja juhti 30 riigist. Kolmapäeval lasti õppust uudistama ka ajakirjanikud.

Tänavune õppus tugineb stsenaariumile, mille järgi õppusel osalevad meeskonnad kaitsevad fiktiivse riigi Berylia arvutivõrke ja infosüsteeme.

Õppuse eesmärk on anda realistlik ettekujutus sellest, kui suure mõjuga võivad olla küberründed ja intsidendid ning kui keeruline on nende tõrjumine ja lahendamiseks. Õppuse käigus saavad eri riikide eksperdid enda teadmisi ja oskusi päriselule lähedastes olukordades proovile panna ja koostööd harjutada.

Eesti õppusmeeskonda juhib staabi- ja sidepataljoni ülema abi, major Uko Valtenberg, kelle sõnul on tänavune õppus eriline selle poolest, et eestlased harjutavad õppusel ebatavaliselt suure meeskonnaga, millest ligi poole moodustavad Ameerika Ühendriikide õhuväe rahvuskaardi sõjaväelased, teatas kaitseväe peastaap.

Locked Shields 2018 korraldaja on Eestis asuv NATO kooperatiivse küberkaitse kompetentsikeskus ning õppust toetavad Eesti ja Soome kaitsevägi, Rootsi kaitseülikool, Suurbritannia ühendarmee, Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatus, Lõuna-Korea riikliku julgeoleku uurimise instituut, õhuoperatsioonide oivakeskus ja Tallinna Tehnikaülikool.

Lisaks staabi- ja sidepataljoni ekspertidele osalevad õppuse meeskonnas kaitseministeeriumi, riigi infosüsteemide ameti, Elektrilevi, Linx Telecomi, SEB panga, Starmani, Telia ja Zone Media küberturbe ja infotehnoloogia eksperdid.

Ühtlasi aitavad õppust korraldada mitmed Eesti ja rahvusvahelised ettevõtted nagu Siemens AG, Ericsson, Bittium, Goodmill, Threod Systems, Cyber Test Systems, Clarified Security, Iptron, Bytelife, BHC Laboratory, openvpn.net, GuardTime ja paljud teised.

NATO küberkaitse keskuse õppus Locked Shields 2018 on suurim omanäoline õppus maailmas, mis keskendub reaalajas võrkude ja juhtimissüsteemide vastaste küberrünnete tõrjumisele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: