Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Portugal ja Austraalia ühinevad NATO küberkaitsekeskusega

{{1524476940000 | amCalendar}}
NATO küberkaitsekoostöö keskuse juht Merle Maigre
NATO küberkaitsekoostöö keskuse juht Merle Maigre Autor/allikas: Siim Teder

Portugal ja Austraalia liituvad Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega (CCDCOE).

"Meil on hea meel tervitada oma tugevat NATO liitlast Portugali keskusega ühinemisel," ütles keskuse direktor Merle Maigre pressiteate vahendusel.

Portugali ühinemist küberkaitsekeskusega tähistatakse teisipäeval keskuse ees lipuheiskamise tseremooniaga.

"CCDCOE pakub kõigile NATO liitlastele võimalust harjutada uusi interdistsiplinaarseid lähenemisi küberkaitses," märkis Maigre.

Portugali peatsest liitumisest Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega andis teada märtsis Portugalis oma kolleegiga kohtunud kaitseminister Jüri Luik.

Austraalia teatas oma otsusest Eesti pop-up saatkonna avamisel. "Austraalia lisandumine laiendab küberkaitses sarnaselt mõtlevate riikide ulatust ja koostööd Euro-Atlandi piirkonnast kaugemale, muutes meie küberkaitsevõrgustiku tõeliselt globaalseks,” ütles Maigre Austraalia liitumisotsust tervitades.

CCDCOE on NATO tunnustuse saanud oivakeskus, mis tegeleb peamiselt küberkaitse-teemaliste uuringute, õppuste ja treeningutega tehnoloogia, strateegia, operatsioonide ja õiguse valdkonnas. Keskusega on ühinenud 20 riiki.

Keskuses on koostatud ka Tallinn Manual 2.0, mis on kõige hõlmavam teatmik selle kohta, kuidas rakendub rahvusvaheline õigus kübervaldkonnas. Keskus korraldab ka maailma suurimat ja kõige komplekssemat rahvusvahelist reaalajas küberkaitseõppust Locked Shields. Üks keskuse väljapaistvamaid tegevusi on ka rahvusvahelise küberkonfliktide teemalise konverentsi CyCon korraldamine, mis toob iga kevad Tallinnasse selle valdkonna eksperdid ja otsustajad kogu maailmast.

Keskuse tegevust rahastavad ja finantseerivad sellega ühinenud riigid. Praeguseks on CCDCOE-ga liitunud Austria, Belgia, Tšehhi, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Itaalia, Läti, Leedu, Madalmaad, Poola, Slovakkia, Hispaania, Rootsi, Türgi, Ühendkuningriik ja USA. Lisaks teatasid hiljuti Jaapan ja Norra, et plaanivad keskusega liituda.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: