Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna kesklinn saab kahe aasta jooksul 10 miljoni eest uue ilme

Peatänava võidutöö
Peatänava võidutöö "Kevad Linnas"

Riigieelarve strateegia näeb järgmisel kahel aastal ette rahastuse Tallinna peatänava projektidele, uus avaliku ruumi lahendus peaks valmima hiljemalt aastaks 2021.

Riigieelarve strateegia seletuskiri ütleb, et 2019. aastal alustatakse vanasadama ja kesklinna vahelise säästva ja integreeritud liikuvuskeskkonna arendustöödega. Selleks on nii 2019. kui ka 2020. aastaks ette nähtud 3,9 miljonit eurot.

Majandusministeeriumist öeldi ERR-ile, et see on ministeeriumi ja pealinna koostööprojekt mille eesmärk on ühendada 21. sajandile kohaseid arhitektuurseid, insenertehnilisi ja linnakujunduslikke lahendusi ühendamaks kesklinna reisisadamad ja mereäärne ala linnakeskusega.

Projekti kogueelarve on 10 miljonit eurot, millest 85 protsenti tuleb Euroopa ühtekuuluvusfondist.

Projektialale eskiislahenduse leidmiseks viidi läbi kaks arhitektuurikonkurssi, mille võidutöödest juhindutakse ala edasisel projekteerimisel ja ehitamisel.

Üks konkurss tehti tulevasele Tallinna peatänavale (Pärnu maantee ja Narva maantee tänavaruum Vabaduse väljaku ja Jõe tänava vahelises lõigus), mille võitis võistlustöö "Kevad linnas".

Peatänava võidutöö "Kevad Linnas"

Teise etapi ehk peatänava ning mere vahelise ala arhitektuurivõistluse võitis Villem Tomiste tööga “AUL”.

Võidutöö “AUL”

Projektide raames rekonstrueeritakse või ehitatakse välja kesklinna ja Vanasadama vahelise ala avalik ruum ning parandatakse erinevate liikumisviiside sidusust.

Ministeeriumi ja linna koostööprojektiga arendatakse jalakäiguruumi, täiendatakse jalgrattateede võrgustikku, parandatakse ühistranspordi kasutamise tingimusi, rajatakse tänavahaljastust, kaasajastatakse ala liiklusskeemi.

Projekti eesmärk on ka liiklusohtlike situatsioonide vähendamine, rakendades selleks erinevaid ruumilisi ja korralduslikke meetmeid, samuti õhu saastatuse vähendamine.

"Kõik nimetatud eesmärgid ja tegevused on otseselt seotud majandusministeeriumi prioriteetidega, kuna kvaliteetse ja inimsõbraliku elukeskkonna loomine soodustab selgelt ka säästvate liikumisviiside eelistamist," selgitas majandusministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna peaspetsialist Liis Vahter.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: