Toomas Sildam: kui inimene nutab, siis mina ei naera

Toomas Sildam.
Toomas Sildam. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Vikerraadio saates "Samost ja Sildam" nentis ajakirjanik Toomas Sildam astroloog Igor Mangi väidetavalt aastakümneid kestnud naisteahistamise kohta, et tema ei saa naerda, kui inimene nutab.

"Kui inimene nutab, siis mina ei naera. Ma saan aru, et Mangi juurde sattusid tõesti naised, keda iseloomustab pidetus ja ebakindlus, lõpuks ka abitus mingite oma probleemidega toimetulekul ja on suhteliselt alatu, kui neid sellises olukorras ära kasutati," ütles Sildam.

Sildami sõnul elame me teiselt poolt just sellises horoskoopide ja esoteerika maailmas.

"Isegi ühe päevalehe raamatututvustusest saan ma teada, et on ilmunud uus tähelepanuväärne raamat, mis on pühendatud energiaravi tähtsamatele valdkondadele - hiina traditsiooniline meditsiin, ajurveeda tervendamissüsteem, tšakra ja aura õpetus," rääkis Sildam.

Ajakirjanik Anvar Samosti sõnul ei ole antud juhul tegemist üksiku perverdi ületähtsustamisega.

"Ma arvan, et see teema on palju laiatähenduslikum ja palju olulisem," ütles Samost.

Samosti sõnul on tal hobi, et ta käib tihti raamatukauplustes raamatuid lehitsemas. "Vaatan neid raamatukettide enimmüüdud raamatuid ja teen pilte. Mul on ka isiklik väike fotokollektsioon. See on ikkagi väga üheülbaline viimastel aastatel olnud. Seal on küll ilukirjandust, elulugusid ja ajalooraamatuid, aga praktiliselt alati on seal esikolmikus mõni selline, kuidas tšakraid avada või idamaise meditsiini tavateadusele tundmatuid võtteid, kuidas lahti saada haigustest, millega arstid ei suuda tegeleda," nentis Samost.

"Eks see mingis mõttes märgiline ole, kui vaadata, kuidas naiste ärakasutamise avalik arutelu on jõudnud avalikuks muudes ühiskondades. Ameerikas algas see filmitööstusest ja mõnedes Euroopa riikides on see alanud kirikutegelastest ning Eestis on see alguspunkt ühe astroloogi juures, "nentis Samost.

"Kui see diskussioon nüüd liigub, siis minu lootus on see, et tekib küsimus, mis on nende inimeste liikumapanev jõud siiski. Kas need inimesed ise ka usuvad seda tšakrate avamist või mis iganes asju või on selle taga lihtsalt äri või lihtsalt seksuaalse domineerimise teema," ütles Samost.

Sildami sõnul on aga küsimus, kas Mang on ka kõik maksud klientide eest saadu eest maksnud, kõige ebaolulisem küsimus.

"Tegelikult ma arvan, et ta võlgneb hulk selgitusi Eesti avalikkusele, kelle soosingut ta on nautinud pikkade aastate jooksul," nentis Sildam.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: