Prantsusmaa kahtlustab kaht endist luureametnikku võõrriigile info andmises

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Kahele endisele Prantsuse luurajale, kellest üks töötas väidetavalt Pekingis, esitati süüdistus võõrriigile luureandmete edastamises, teatas meedia reedel.

Prantsuse kaitseminister Florence Parly, kellele allub välisjulgeoleku peadirektoraat (DGSE) ehk välisluureteenistus, ütles reedel, et temal ei ole voli avalikustada, missugune riik detsembris paljastatud Prantsuse agendid värbas.

"Kahte meie teenistuses Prantsuse agenti ja võibolla ka ühe abikaasat süüdistatakse tõsistes tegudes, mida tõenäoliselt saab pidada riigireetmiseks, sest neid kahtlustatakse võõrvõimule informatsiooni edastamises," ütles Parly telekanalile CNews.

"Prantsusmaal on partnerid, aga me elame ohtlikus maailmas ja kahjuks võivad sellised asjad juhtuda," sõnas ta.

Prantsuse meedia on juurdluse allikatele viidates öelnud, et arvatav riik on Hiina.

Parly ütles, et agendid olid andmete edastamise ajal suure tõenäosusega veel teenistuses, aga juurdluse ülesanne on välja selgitada, kui kaua nad jõudsid seda teha.

Minister ei soovinud öelda, mis tüüpi infot edastati ega täpsustada, kas agendid tegutsesid koos.´

Üks kohtuallikas ütles neljapäeva õhtul AFP-le, et kohtu alla on antud kolm isikut, keda kahtlustatakse "riigi fundamentaalseid huve kahjustava informatsiooni edastamises võõrvõimule" ja riigikaitse salastatuse ohtuseadmises.

Ühele esitati süüdistus riigireetmisele õhutamises, lisas allikas.

Kolmas isik - ilmselt ühe agendi naine - sai süüdistuse riigireetmiseks klassifitseeritavate kuritegude varjamises.

Mõne nädala eest teatasid USA võimud, et ühte endist Luure Keskagentuuri (CIA) töötajat süüdistatakse Hiina heaks spioneerimises. Ta peeti kinni jaanuaris.

Arvatavad Prantsuse topeltagendid avastas sisejulgeolekuteenistus, kes teavitas kaitseministeeriumi, viimane algatas juurdluse.

Kolmikule esitati süüdistus juba 22. detsembril 2017, kaks neist on sestpeale vahi all.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: