Trumpi kohtumine Põhja-Korea liidriga võib ikkagi toimuda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1527316260000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Donald Trumpi ja Kim Jong-uni kohtumine võib siiski toimuda Autor/allikas: AP/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi sõnul on Põhja-Koreaga peetud väga tulemuslikke kõnelusi, et kohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga saaks ikkagi toimuda. Veidi pärast Trumpi avaldust kohtusid üllatuslikult Põhja- ja Lõuna-Korea liider.

Donald Trump märkis Twitteris, et tippkohtumine Singapuris võib 12. juunil siiski aset leida ja kui vaja, kesta kauemgi.

Neljapäeval teatas Trump kirjas Kim Jong-unile, et kohtumine jääb Põhja-Korea vaenuliku suhtumise pärast ära. Põhja-Korea teatas seepeale leplikult, et on valmis kõnelusteks igal ajal ja igas vormis.

Lõuna-Korea presidendi esindaja sõnul on Soul ettevaatlikult optimistlik, et on siiski veel lootust USA ja Põhja-Korea dialoogiks. Laupäeval kohtus president Moon Jae-in üllatuslikult Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga kahe Korea vahelisel demilitariseeritud alal. Lõuna-Korea teatel vahetati mõtteid, et sillutada teed Põhja-Korea ja USA tippkohtumisele. Täpsemalt peaks Lõuna-Korea president kõneluse sisust teada andma pühapäeval.

Vaatlejad märgivad, et praegu on siiski ebaselge, kas USA ja Põhja-Korea kohtumine paari nädala pärast toimub või mitte. Niisuguseid tippkohtumisi valmistatakse tavaliselt ette mitu kuud.

Singapuri tippkohtumine oleks esimene kord kui USA ametisolev president kohtub Põhja-Korea liidriga. Kuigi täpne päevakord pole selge, keskendutaks kõnelustel suure tõenäosusega Korea poolsaare tuumavabaks muutmisele. 

Valge Maja ettevalmistusmeeskond lendab Singapuri

Valge Maja meeskond lendab Singapuri USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni tippkohtumist ette valmistama, teatas Valge Maja laupäeval.

"Valge Maja ettevalmistusmeeskond Singapuri jaoks lahkub kavakohaselt, et valmistuda puhuks, kui tippkohtumine toimub," ütles Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders.

Toimetaja: Kai Vare

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: