Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Patriarh Kirill kinnitas ülempiiskop Eugeni Eesti õigeusu kiriku metropoliidiks

Moskva patriarhaadi Eesti õigeusu kiriku uueks metropoliidiks valitud Vereja Eugeni.
Moskva patriarhaadi Eesti õigeusu kiriku uueks metropoliidiks valitud Vereja Eugeni. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vene õigeusu kiriku pea, Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill kiitis pühapäeval heaks Vereja ülempiiskopi Eugeni valimise Eesti õigeusu kiriku metropoliidiks.

Patriarh Kirill andis pühapäeval ülempiiskop Eugenile vastava tunnistuse Moskvas Päästja Kristuse katedraalis toimunud liturgial, vahendas rus.err.ee.

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik valis teisipäeval uueks metropoliidiks Moskva Vaimuliku Akadeemia rektori ja Vereja ülempiiskopi Eugeni.

Eugeni pakkus kandidaadiks Moskva patriarhaat.

Sinodi sekretär, ülempreester Daniel Lepisk on varem öelnud, et kuna ülempiiskop Eugeni on Moskva vaimulike koolide rektoriks ja ka siinsest vaimulikkonnast on küllaltki arvestatav osa õppinud Moskva seminaris või akadeemias, siis mingile osale vaimulikkonnast on ta juba läbi kooli tuttav ning ta on Eestis käinud ka suurematel kirikupühadel.

Eestseisja ehk metropoliit on kiriku juht, kes pühitseb ametisse vaimulikke ja määrab neile teenistuskoha ning lahendab arusaamatusi. Ta on sinodi ja täiskogu eesistuja ning esindab kirikut suhetes riigiga.

Metropoliit Kornelius suri 19. aprillil 93 aasta vanuselt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: