Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas peab Eesti omaosaluse kasvu europrojektides liiga järsuks

Jüri Ratas ja Corina Cretu Stenbocki maja hoovis.
Jüri Ratas ja Corina Cretu Stenbocki maja hoovis. Autor/allikas: Stenbocki maja

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et Euroopa Komisjoni ettepanek Eesti osaluse tõusuks Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondidest toetuste taotlemisel on liiga järsk.

Euroopa Komisjoni ettepanekud uueks eelarveperioodiks näevad ette, et tulevikus kerkiks ühtekuuluvusfondide rahastatud projektides Eestis omaosaluse määr kolmekordseks ehk 45 protsendini.

Seni on omaosalus olnud 15 protsenti, järgmisel eelarveperioodil tõuseb see 45 protsendi tasemele. Jüri Ratas ütles saates, et arutas seda teemat esmaspäeval Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika voliniku Corina Cretuga.

"Mul oli eile töine kohtumine vastava valdkonna voliniku Cretuga ja ma ütlesin, et me kindlasti seda toetada ei saa, et see üleminek ei saa olla nii järsk. Ja olgem ausad, selle järgmise Euroopa Liidu eelarve perioodi, mis algab aastal 2021, läbirääkimised ju alles algavad," rääkis Ratas.

Ratas arvas, et arutelud eelarve ümber kestavad veel kindlasti vähemalt aasta. "Eesti sellist lähenemist, nii kõrget tõusu ei toeta," lisas ta veel.

Ratase sõnul võib selline kaasfinantseerimise osakaalu tõus seada väga palju taristu projekte löögi alla.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: