Raudsaar: põhiseaduskomisjoni initsiatiiv piirab ajakirjandust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mart Raudsaar
Mart Raudsaar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ajalehtede liidu tegevjuhi Mart Raudsaare hinnangul on riigikogu põhiseaduskomisjoni poolt Euroopa andmekaitsemääruse rakendusseaduse teksti avaliku huvi ette termini "ülekaalukas" lisamine ajakirjandusvabadust piirav.

Raudsaar kirjutab Postimehe arvamusloos, et Euroopa andmekaitse määruse preambul ehk sissejuhatav tekst räägib sellest, et ajakirjandus saab infot inimese tegude või poliitilise eelistuse kohta avaldada vaid siis, kui eksisteerib avalik huvi, mitte "ülekaalukas huvi" nagu lisas sellesse määrusesse riigikogu põhiseaduskomisjon.

"Tagajärjeks on olukord, kus Eesti ajakirjandusel võib teatud teemade kajastamine muutuda väga keeruliseks, kindlasti võib kannatada operatiivsus," nentis ta.

Raudsaar toonitas, et Euroopa andmekaitse määrus räägib avalikust huvist, mitte ülekaalukast avalikust huvist ajakirjanduse erisuse loomisel (milleta oleks vaba ajakirjandus olemuslikult võimatu), ning nõnda seda mõistetakse ja kavatsetakse rakendada enamikus Euroopa riikides, sealhulgas Iirimaal ja Suurbritannias.

"Ja veelgi enam, sama määrus keelab konkreetse Euroopa õiguse riigisisese kitsendamise. Sinnapoole aga praegu asi liigub ning ilmselt seisab ees pikaldane Euroopa kohtuveskite jahvatamine," märkis Raudsaar.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: