Lang: ei saa pidada debatti, kui teine pool ütleb, et krokodillid ei lenda

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rein Lang Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Rein Lang peab mitmete ajakirjandustegelaste pahameelt seoses isikuandmete kaitse seaduse sõnastusega arusaamatuks hüsteeriaks.

Hanno Pevkur tunnistas Vikerraadio saates "Uudis +", et ettepaneku panna uude isikuandmete kaitse seadusesse termin "ülekaalukas avalik huvi" tegi Rein Lang. Lang ise rääkis Kuku Raadio saates "Olukorrast ajakirjanduses", et sõna "ülekaalukas" on olemas ka täna kehtivas seaduses ja kehtiv seadus pole ajakirjanduse tööd Eestis kuidagi seganud.

Kui teine saatejuht, Väino Koorberg vaidles sellele vastu ja tõi välja Eesti Ajalehtede Liidu tegevjuhi Mart Raudsaare kirjutatu, vastas Lang, et Raudsaare jutt oli tema jaoks sügavalt hämmastav.

"Raudsaar väitis, et uues Euroopa andmekaitsemääruses ei ole enam kohustust hinnata isikuandmete avaldamisel selle ülekaaluka avaliku huvi olemasolu. Tegelikult on küll. Artiklis üheksa on loetletud pikk nimekiri, kus andmete töötlemine on üldjuhul keelatud, välja arvatud juhul kui isik ise annab selleks loa. Ajakirjandusele on tehtud tagauks lahti sellega, et kui on olemas substantial public interest. Ma meelega kasutan siin ingliskeelset sõnastust," märkis Lang.

Lang rõhutas, et kuna täiend "substantial" on Euroopa andmekaitsemääruses olemas, siis kui üldse millegi üle diskuteerida, siis vaid selle üle, kuidas seda terminit eesti keelde tõlkida.

"Aga sellist vaidlust ei saa pidada, sest esmalt öeldi, et krokodillid üldse ei lenda. Et seal seda sõna (substantial - toim) polegi. Käige kuu peale! Lihtsalt minnakse oma huve ajama lihtlabase valetamisega. Kui jutt oleks sellest, kas sõna "substantial" peaks tõlkima "ülekaaluka" või "kaalukana" või "olulisena", siis see oleks tsiviliseeritud argumenteeritud debatt. Aga praegune seda pole," sõnas Lang.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: