Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Savisaar peatas linnavolikogu liikme volitused

{{1529045640000 | amCalendar}}
Foto: Aurelia Minev/ERR

Tallinna linna valimiskomisjon peatas kolmeks kuuks Edgar Savisaare volikogu liikme volitused.

Edgar Savisaare linnavolikogu liikme volitused peatati tema avalduse alusel kuni 15. septembrini 2018.

Savisaare volituste peatumise ajaks saab linnavolikogu liikmeks Olle Koop.

Olle Koop esindab linnavolikogus Isamaa erakonda, kuna Edgar Savisaar sai linnavolikogu liikmeks isikumandaadiga ja tema valimisliidul ei ole allapoole valimiskünnist jäämise tõttu asendusliikmeid. Seega tuleb tema asendaja lisamandaatide nimekirjast.

Isamaa esindaja volikokku tulekuga on opositsioonil volikogus kokku 39 ja Keskerakonnal 40 saadikukohta.

Umbusaldamise mõtted

Tallinna volikogu aseesimees Mart Luik (Isamaa) ütles ERR-ile, et kuna jõudude vahekord on nüüd nii napp, liiguvad opositsiooni seas mõtted linnapea Taavi Aasa umbusaldamiseks.

"Midagi kindlat ei ole kokku lepitud, aga sellised mõtted liiguvad volikogu majas küll, kuigi konkreetset plaani veel pole," lausus Luik.

Luik lisas, et kuigi volikogu pidas neljapäeval hooaja viimase istungi ning koguneb uuesti alles augusti lõpus, siis erakorraliselt saab volikogu ka suvel kokku kutsuda, kui selleks on piisavalt volinike hääli.

Tallinna volikogu esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul jõudude vahekord volikogus eriti ei muutunud, seda enam, et 15. septembril naaseb Edgar Savisaar volikokku.

"Algab suvepuhkus ja esimene istung toimub 23. augustil ehk siis sisuliselt uus liige tuleb kaheks istungiks. Opositsioon suudab ka praegu enda ettepanekuid ellu viia, kui tekib kompromiss või ühisarusaam võimuerakonnaga ehk siis Keskerakonna fraktsiooniga. Aga kui me räägime umbusaldusest, mida praegu arutatakse, see katse oli juba tehtud, ma ei näe, et sellest ajast midagi põhimõtteliselt oleks praegu teistmoodi," rääkis Kõlvart "Aktuaalsele kaamerale".

Reformierakonna fraktsiooni juht Kristen Michal ei välistanud, et suvel koguneb volikogu erakorralisele istungile. Lahkarvamuste tõttu erakonnas ei tohiks tema sõnul ka Keskerakond olla nii kindel, et suudab Tallinna volikogus 40 häält hoida.

"Ma arvan, et Keskerakonnal on muretsemiseks põhjust, aga kas see nüüd realiseerub muuks kui selleks, et opositsioon on Tallinnas tugev, et siin tuleb ka muutus, seda on võib-olla vara öelda," ütles Michal.

Aas: ootamatu lisahääl on kummalisim umbusaldusleid

Algatada linnapea suhtes umbusaldus lihtsalt selle pärast, et fraktsioonile on lisandunud ootamatult üks lisahääl on kummaline, leidis Tallinna linnapea Taavi Aas.

"Eesti poliitiline kultuur ei tunne sellist asja, et kellelegi avaldatakse umbusaldust lihtsalt sellepärast, et ootamatult on üks hääl juurde tekkinud. See on äärmiselt kummaline," kommenteeris Aas.

"Viisakas oleks välja mõelda kas või näiliselt vähegi usutav põhjendus. Eriti seejuures, et eile võeti volikogus vastu järgneva nelja aasta eelarvestrateegia, mis sai toetushääli ka opositsioonist," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Toomas Pott

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: