Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Savisaar tuli kolme kuu järel Tallinna volikogu istungile

{{1521727560000 | amCalendar}}

Edgar Savisaar ilmus neljapäeval sel aastal esimest korda Tallinna linnavolikogu istungile, kuid lahkus sealt juba 20 minuti järel. Kui ta poleks kohale tulnud, oleks ta volitused kolmeks kuuks peatatud.

Kohaliku omavalitsuse korralduse seadus näeb ette, et kui volikogu liige on puudunud volikogu istungitelt kolme järjestikuse kuu jooksul, arvestamata kuid, millal volikogu istungeid ei toimunud, siis tema volitused peatatakse.

Viimati käis Savisaare valimisliit ja Tegus Tallinn nimekirjas kandideerinud Keskerakonna eksjuht istungil detsembris.

Savisaar tegi neljapäeva õhtul sotsiaalmeedias postituse, kus teatas, et puudus ligi kolm kuud volikogu istungitest, sest oli haiglas.

"Seekord tulin kohale, et osaleda. Fotograafid pildistasid ja sõbrad käisid tervitamas. Aga üle kahekümne minuti ma vastu ei pidanud ja pidin pärast esimest hääletamist koju tagasi minema. Minu jaoks jäi see istung katki. Niisugune see elu on," kirjutas Savisaar.

Isikumandaadiga volikokku pääsenud Savisaare asendusliige on IRL-i saadik Riina Solman, kes aga omakorda on volikogus Siim Kiisleri asendusliikmena. Seega pääsenuks Savisaare kohale tulemata jäämisel volikokku IRL-i fraktsiooni lisaks Kaido Kukk.

Volikogu liikme volituste taastumiseks esitab saadik vastava avalduse valla- või linnasekretärile. Seda ei saa teha varem, kui kolm kuud on volituste peatamisest möödunud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: