Prantsuse lütseumi uueks direktoriks saab Peter Pedak

Prantsuse lütseum saab uue direktori.
Prantsuse lütseum saab uue direktori. Autor/allikas: Foto ARVET MÄGI / VIRUMAA TEATAJA/ Eesti Meedia/ Scanpix

Tallinna haridusamet valis Tallinna Prantsuse Lütseumi uueks direktoriks sama kooli vilistlase ja diplomaadi Peter Pedaku. Lauri Leesi mantlipärija peaks ametisse asuma augustis.

Prantsuse lütseumi direktori ametikohale oli kaks kandidaati, kes mõlemad osutusid dokumendivoorus sobivaks ning kutsuti järgmisesse vooru. Mõlemad kandidaadid olid väljastpoolt kooli personali.

Vestlusvoor viidi läbi 7. juunil, samal päeval tegi komisjon avalikul hääletusel ka üksmeelse otsuse. Pedaku kandidatuuri peab kinnitama ka Tallinna linnavalitsus.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul olid mõlemal kandidaadil oma tugevad küljed.

"Peter Pedaku kasuks rääkisid muuseas tema soov ühendada koolis vana ja uus ehk jätkata sellega, mis on sisse töötatud ja toimib, reageerides samas muutustele ühiskonnas. Samuti soov juhtida kooli avatuse suunas ja olla ka ise avatud," rääkis Belobrovtsev.

"Peter Pedak on pikka aega olnud tegev diplomaatia alal, mis on andnud talle mitmekülgse kogemuse koostööks erinevate inimestega, tal on laialdased teadmised juriidikast ning ta on läbimas magistriprogrammi hariduse juhtimises. Sümpaatsed on ka tema väärtushinnangud ning oskus näha suurt pilti ja lütseumi kohta sellel pildil. Soovin uuele direktorile palju jõudu ning loodan pikka ja sisukat koostööd," lisas abilinnapea.

Prantsuse lütseumi pikaaegne direktor Lauri Leesi annab enda sõnul ameti üle rahuliku südamega. "Olen väga rõõmus, et minu tööd jätkab inimene, kes peab meie kooli üheks olulisemaks väärtuseks armastust ning koolis kõige tähtsamaks õpilast," sõnas Leesi. "Temas on olemas usk ja veendumus, et see töö, mida koolis tehakse, omab tulemust ja on vajalik. Ning lastesse tahab ta süstida huvi ja optimismi, et ei ole elus nii rakset asja, mida ära ei õpi."

Peter Pedak andis mõista, et koolitöö on olnud tema sisemine soov juba aastaid. "Kogu mu senine tegevus – riigitöö, rahvusvaheline suhtlemine, koolitused ja kultuurikorraldus – on olnud kantud mõttest, et kunagi jõuan tagasi kooli," nentis Pedak. "Tahan anda endast maksimumi, et lütseum oleks ka edaspidi Eesti klassikalise hariduse ideaalide parimaid kandjaid ja koolirõõm kestaks kõigil lütseumlastel kogu elu."

Peter Pedakul on sotsiaalteaduste magistrikraad kultuurikorralduse erialal ning magistrikraadiga võrdsustatud bakalaureusekraad õigusteaduses. Praegu õpib ta Tallinna Ülikooli magistriõppes hariduse juhtimist.

Ta on õppinud Prantsuse lütseumis ning lõpetanud selle 1999. aastal kuldmedaliga. 2004. aastast on Peter Pedak töötanud erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis, kus ta praegu juhib rahvusvahelise õiguse bürood. Aastatel 2010–2013 oli ta Eesti alalise esindaja asetäitja Euroopa Nõukogu juures Strasbourgis.

Tal on rohkelt kogemusi koolitaja ja lektorina, sh programmi "Tagasi kooli" raames. Ta on aktiivne mitmel elualal, olles muuhulgas 2004. aastast Estonia Seltsi liige (sh kolm aastat juhatuses), mitme filmi stsenarist ja režissöör ning suurte kontsertide korraldaja Eestis ja välismaal.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: