Alamäe: kõigist riigiettevõtetest tuleb viia vähemalt 25 protsenti börsile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Priit Alamäe
Priit Alamäe Autor/allikas: Priit Mürk

Kõigist Eesti riigiettevõtetest tuleks viia vähemalt 25 protsenti börsile, leiab Eesti 200 üks algataja, IT-ettevõtja Priit Alamäe.

"Kui oleks minu otsustada, viiksin kõigist riigiettevõtetest vähemalt 25 protsenti börsile. Esiteks võtab see suuresti maha korruptsioonihirmu, tänu avalikule tähelepanule ja läbipaistvusnõuetele ning tekitab rahva seas rohkemat usaldust. Teiseks aitab see käima tõmmata meie kapitaliturgu," ütles Alamäe ERR-ile.

Alamäe hinnangul on Eestis Euroopa üks kõige halvemini arenenud kapitaliturg.

"Igasugune kapital, mis ei ole laen, on ettevõtetele pigem raskesti kättesaadav. Järjest rohkem ettevõtteid on pigem vähese varaga, pigem teenustele suunatud ja klassikalises mõttes pole neil tagatisi, mida pankadele anda. Nende võime pangast laenu võtta järjest kahaneb. Kokkuvõttes on riigid, kus kapitaliturg korralikult ei toimi, teistega halvemas seisus." 

Alamäe sõnul usub ta, et ka kapitalil on rahvus ja et Eestil on vaja süstemaatiliselt tegeleda sellega, et meil tekiks rohkem rahvuslikku kapitali.

"Kui Soome ja Eesti võrdsed ettevõtted tahavad osta Saksa ettevõtet, siis kõikide parameetrite samaks jäädes, Soome ettevõttele on kapitali hind soodsam. Igal juhul on tal meie ees eelis. Siin hakkame me maha jääma. Mina usun, et kapitalil on rahvus ja Eestil on vaja tegeleda süstemaatiliselt sellega, et meil tekiks rohkem rahvuslikku kapitali. Muidu ei ole meil võimekust teisi majandusi kokku osta."

Priit Alamäe pikka intervjuud Toomas Sildamile saab lugeda neljapäeval ERR.ee portaalist.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: