Boroditši palga salastamine on Tallinna ettevõtete puhul uus trend ({{commentsTotal}})

Deniss Boroditš.
Deniss Boroditš. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui varem on Tallinna Linnatranspordi AS-i juhi palk olnud sarnaselt paljudele teistele pealinnale kuuluvatele ettevõtetele avalik, siis nüüd on äriühing otsustanud palganumbri jätta konfidentsiaalseks.

Esmaspäeval kinnitas Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) uue juhi ametisse, kuid tema palka nõukogu esimehe Kalle Klandorfi sõnul ei avalikustata.

TLT eelmise juhi Enno Tamme palk oli avalikustatud. Tema teenis kuus 5500 eurot.

Tallinna linnapea Taavi Aasa meedianõunik Priit Simson ütles teisipäeval ERR-ile, et linna poolt hallatavate äriühingute palkade konfidentsiaalsus või avaldamine on äriühingu enda suveräänne otsus.

Samas on avalikud olnud näiteks Linnahalli AS-i juhatuse esimehe ja Ida-Tallinna Keskahaigla (ITK) esimeeste palgad. Linnahalli juhatuse esimees teenib 3500 eurot kuus ning ITK juht on varem teeninud keskmiselt 5600 eurot kuus.

Linnavalitsuse 2015. aasta aprilli istungi protokollis on ära toodud, et kõige kõrgemalt on linna haldavate äriühingute ja sihtasutuste juhatuste esimeestest tasustatud TLT, ITK ning Lääne-Tallina keskhaigla juhid, kelle kuutasu jääb 3000-6500 euro vahemikku. Kolm aastat tagasi oli Linnahalli AS-i juhi palk märgitud vahemikku 1200-2500 eurot.

Seega saab Boroditši palganumbri üle ainult spekuleerida.

Esimeses intervjuus TLT juhina ütles Boroditš esmaspäeval ERR-ile, et tema soov on, et ettevõttes oleks kõik läbipaistev ja selge.

Toimetaja: Grete-Liina RoosveHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: