IMF: EL-il on USA-Hiina kaubandussõjas välja käia oma kaart

IMF-i juht Christine Lagarde.
IMF-i juht Christine Lagarde. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Euroopa Liidul on USA-Hiina kaubandussõjas välja käia oma kaart, kui ühendus suudab ühtseks jääda, ütles Rahusvahelise Valuutafondi (IMF) direktor Christine Lagarde laupäeval.

"Selles jõunäitamises, mille saabumist me näeme...USA ja Hiina vahel, kes esindavad täiesti erinevaid kapitalismi vorme, saab Euroopa välja käia spetsiifilise kaardi," lausus Lagarde Prantsusmaa lõunaosas Aix-en-Provence´is majandusfoorumil.

Euroopa on kaubanduses "nii ühe kui ka teise jaoks strateegilise tähtsusega", lausus Lagarde enne EL-i ja Hiina tippkohtumist 16.-17. juulil Pekingis.

Ta lisas, et Euroopal on jõudu tasakaalustada kaubanduslikku võimuvõitlust Washingtoni ja Pekingi vahel, sest kummalgi ei ole piisavalt hoobasid tõmmata EL-i enda poole.

"Eurooplased moodustavad üheskoos jõu, võimu. Kui nad on ühtsed, on teile tõeline hääl", millel on kaalu," lausus IMF-i direktor.

EL võib Lagarde´i sõnul olla "inspiratsiooniallikas paljudele maailma riikidele".

Reedel jõustusid USA 25-protsendised imporditollid 34 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele Pekingi karistamiseks selle eest, mida Ühendriikide presidendi Donald Trumpi valitsus peab Ameerika tehnoloogia pidurdamatuks varastamiseks. Hiina vastas omapoolsete imporditollidega.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: