Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EL: USA autotariifid tooks kaasa 294 miljardi dollarise vastulöögi

USA ja Volkswageni lipud.
USA ja Volkswageni lipud. Autor/allikas: Mike Blake/Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjon hoiatas reedeses kirjas USA ametivõimudele, et kui USA president Donald Trump kehtestab tollimaksu Euroopa Liidu autodele, vastatakse sellele tariifidega 294 miljardi dollari väärtuses Ühendriikide kaupadele.

Kirjas Ühendriikide ametivõimudele teatati, et autotariifid tooks kaasa imporditolli "kuni 294 miljardi dollari väärtuses Ühendriikide ekspordile mitmetes USA majanduse sektorites". Komisjon lisas, et see summa on võrdne 19 protsendiga USA mullusest koguekspordist.

Kirjas märgiti ka, et Euroopa autotootjad on USA majanduse tähtsateks osadeks ning on seal oma kanda kinnitanud. "2017. aastal tootsid Euroopa Liidu firmad USA-s ligemale 2,9 miljonit autot, mis moodustas 26 protsenti USA autode kogutoodangust," tõi Komisjon välja, lisades veel, et need firmad pakuvad tööd 120 000 inimesele tehastes üle Ühendriikide, eriti aga Lõuna-Carolinas, Alabamas, Mississippis ja Tennessees, mis on suure Trumpi toetajaskonnaga osariigid.

USA president Donald Trump on ähvardanud tulevatel kuudel kehtestada 20-protsendise tollimaksu Euroopa Liidu autoekspordile, seda vastusena Euroopa Liidu vastumeetmetele USA terase- ja alumiiniumi tariifidele. Nagu ka metallitariifid, kehtestataks autotariifid "riikliku julgeolekukaalutlustel".

Kuivõrd Komisjoni kiri on dateeritud reedega, saadeti see enne Donald Trumpi pühapäevast sõnavõttu, kus ta kutsus Euroopa Liitu "sama halvaks kui Hiina, ainult väiksemaks".

"Nad saadavad siia oma Mercedesed, meie ei saa oma autosid sinna saata. Vaadake, mida nad teevad meie farmeritele. Nad ei soovi meie põllumajandustooteid. Kui nüüd päris aus olla, siis ka neil on omad farmerid ... Kuid meie enda omi ei kaitse ja nemad enda omi kaitsevad," ütles ta eelsalvestatud Fox Newsi saates "Sunday Morning Futures".

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: