EKI prognoosib tänavuseks majanduskasvuks neli protsenti

Tallinn.
Tallinn. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti konjunktuuriinstituut (EKI) prognoosib tänavuseks aastaks neljaprotsendilist majanduskasvu.

EKI teatas teise kvartali majandusseisu uuringus, et Eesti majandusolukord püsib hea. Statistika esimese kvartali kohta näitab, et käesolev aasta algas 3,6-protsendilise majanduskasvuga, mida on toetanud soodne rahapoliitiline keskkond ja eelarvepoliitika.

Võrreldes eelmise aastaga on EKI ekspertide hinnangul Eesti praegune majandusolukord parem. Soodne majandusolukord püsib uuringu kohaselt ka aasta lõpus.

EKI andmetel inflatsioon selle aasta lõpus aeglustub, intressimäärad ja aktsiahinnad tõusevad. Tänavuseks keskmiseks inflatsioonitasemeks prognoosib EKI 3,1 protsenti, eelmisel aastal kiirenes hinnatõus 3,4 protsendini.

EKI peab Eesti kolmeks suuremaks majandusprobleemiks jätkuvalt vähest innovatsiooni, oskustööjõu puudust ja ebapiisavat rahvusvahelist konkurentsivõimet.

Lähiaastateks prognoosib EKI töötuse määra mõõdukat tõusu. Sel aastal on EKI hinnangul töötuse määr 7,2 protsenti.

Keskmine palk on EKI andmetel sel aastal 1290 eurot, eelmisel aastal oli see 1221 eurot.

Eesti konkurentsivõime langes

Maikuus avaldas Lausanne'i juhtimise arendamise instituut (IMD) järjekordse riikide rahvusvahelise konkurentsivõime hindamise tulemused. Eesti on tänavu IMD edetabelis 31. kohal, mis on koha võrra halvem kui mullu.

Euroopa Liidu liikmesriikide arvestuses on Eesti tänavu IMD edetabelis 13. kohal. Sama koht oli Eestil ka eelmisel aastal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: