FSB kasuks luuranud Mihhail Petrov vabanes vanglast ({{commentsTotal}})

Mihhail Petrov
Mihhail Petrov Autor/allikas: Псковская губерния

Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) kasuks Eesti-vastases luuretegevuses osalenud ja selle eest vangi mõistetud Pihkvast pärit
võitluskunstide treener Mihhail Petrov vabanes neljapäeval vanglast.

"Võime kinnitada, et Mihhail Petrov vabanes täna vanglast," kinnitas kaitsepolitsei pressiesindaja ERR-i venekeelsele uudisteportaalile.

Mullu oktoobris mõistis kohus Vene kodanikule Mihhail Petrovile (45) viieaastase vangistuse, millest ühe aasta pidi ta vanglas ära kandma ning karistuse ülejäänud osa mõistis kohus talle tingimisi.

Kohus tunnistas ta süüdi välismaalasena Eesti vabariigi iseseisvuse ja sõltumatuse või territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud vägivallata tegevuses.

Süüdistuse järgi tegi Petrov koostööd FSB-ga alates 1990. aastatest ning kogus ja edastas FSB-le muuhulgas informatsiooni kaitsepolitsei hoonete, töötajate, sõidukite ja kaitsepolitseinikega kontakte omavate inimeste kohta.

Kaitsepolitsei tuvastas, et Petrovi ülesandeks oli Eesti vabariigi elanikega kontaktide loomine, arendamine ja hoidmine ning isikute ja nende suhtlusvõrgustikku iseloomustava informatsiooni kogumine ja edastamine FSB-le

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: