Kohus saatis FSB ja GRU kasuks luuranud mehed vangi

Foto: Kaitsepolitsei

Kaitsepolitsei avalikustas oma aastaraamatus Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) ja Vene sõjaväeluure (GRU) kasuks Eesti-vastases luuretegevuses osalenud mehed.

Mullu oktoobris mõistis kohus viieaastase vangistuse Vene kodanikule Mihhail Petrovile, kes oli saabunud Eestisse sooviga saada siin asüüli.

Võitluskunstide treener ja Pihkva laste kunstikooli juht Petrov tunnistati süüdi välismaalasena Eesti vabariigi iseseisvuse ja sõltumatuse või territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud vägivallata tegevuses.

Süüdistuse järgi Petrov koostööd FSB-ga alates 1990. aastatest ning kogus ja edastas FSB-le muuhulgas informatsiooni kaitsepolitsei hoonete, töötajate, sõidukite ja kaitsepolitseinikega kontakte omavate inimeste kohta.

Kaitsepolitsei tuvastas, et Petrovi ülesandeks oli Eesti vabariigi elanikega kontaktide loomine, arendamine ja hoidmine ning isikute ja nende suhtlusvõrgustikku iseloomustava informatsiooni kogumine ja edastamine FSB-le.

Rööbiti Petroviga sai lõpliku kohtuliku lahenduse Eesti ja Vene topeltkodakondsusega Albert Provornikovi juhtum, kui mullu oktoobris mõistis kohus ta Eesti-vastase vandenõu eest kolmeks aastaks vangi.

FSB värbas Provornikovi salajasele koostööle eesmärgiga hankida teavet politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri piirivalvekordonite, Kuperjanovi jalaväepataljoni väeosa ning kaitsepolitseiameti hoonete kohta.

Hiljuti saatis kohus vangi Vene sõjaväeluure (GRU) heaks töötanud Eesti kodaniku Ilja Tihhanovski.

Kapo pidas Tihhanovski kinni eelmise aasta 10. detsembril ning talle esitati süüdistus riigireetmises.

Kohus mõistis Tihhanovski kokkuleppemenetluses neljaks aastaks vangi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: