Elukaaslane: prantslased ootavad Hollande'i naasmist poliitikasse ({{commentsTotal}})

François Hollande ja Julie Gayet käesoleva aasta juulis.
François Hollande ja Julie Gayet käesoleva aasta juulis. Autor/allikas: AP/Scanpix

Prantsuse näitlejanna ja ekspresident François Hollande'i elukaaslane Julie Gayet väitis ajalehele Le Parisien antud intervjuus, et paljud prantslased ootavad endise riigipea poliitikasse naasmist.

46-aastane Gayet, kelle armuafäär president Hollande'iga pälvis neli aastat tagasi kõmumeedias suurt tähelepanu, rääkis intervjuus ka seda, kuivõrd tore ja legendaarse huumorimeelega mees endine riigipea tegelikult on.

Näitlejanna väitel olevat Hollande'i kunagiste kaasvõitlejate ja ka rahva seas suur lootus, et sotsialistist poliitik tulevikus taas presidendiks pürgib.

Hollande avaldas käesoleval aastal ka oma raamatu "Võimu õppetunnid" ("Les leçons du pouvoir"), mida ta on koos Gayet'ga mitmel poolt tutvustamas käinud.

Raamatuga seoses andis Hollande aprillis ka teleintervjuu, kus ta selgitas, miks ta loobus eelmise aasta kevadel toimunud presidendivalimistel osalemast ja teist ametiaega püüdlemast. Hollande'i selgitus sai Prantsuse sotsiaalmeedias palju vastukaja ja seda peamiselt humoorikas võtmes.

"Ma oleksin võinud Emmanuel Macroni võita, kuid ma ei soovinud seda," sõnas ta telekanali France 2 usutluses.

Avalduse tegi kummaliseks asjaolu, et oma ametiaja lõpus oli Hollande'i reiting väga madal ning tema ebapopulaarsus avaldas mõju ka tema asemel erakonna kandidaadina presidendiks kandideerinud Benoît Hamoni tulemusele - üsna skandaalidevaba taustaga Hamon kogus 6,36 protsenti häältest, saavutas viienda koha ja presidendivalimiste teise vooru ei pääsenud. Ehk suurpartei jaoks oli tegu ajaloolise läbikukkumisega.

Enda algatatud liikumise eesotsas kandideerinud Macron saavutas seevastu esikoha ning võitis teises voorus ülekaalukalt Rahvusrinde juhti Marine Le Peni.

"Sest milleni see oleks viinud? Ma ei oleks olnud võitja, tema poleks olnud võitja ja meil oleks täna president, kes ajaks veelgi äärmuslikumat poliitikat kui see, mida me praegu näeme," selgitas Hollande.

Kuigi Hollande'i põhjendus võib mingil määral sisaldada esimese vooru valimisstrateegia valguses teatavat loogikat (või siis mitte, sest ei saa välistada võimalust, et Hollande oleks suutnud koguda veelgi vähem hääli kui Hamon), siis prantslased asusid kiirelt endist riigipead sotsiaalmeedias pilkama ja kasutama tema lauset "J'aurais pu, mais je ne l'ai pas voulu." kõikvõimalikes teistes kontekstides.

"Ma oleksin võinud võita Nobeli kirjanduspreemia, kuid ma ei soovinud seda!", "Ma oleksin võinud olla rikas, kuulus ja hea, kuid ma ei soovinud seda!", "Ma oleksin võinud olla Miss Prantsusmaa, kuid ma ei soovinud seda!" on vaid mõned näited prantsuse veebihuumorist.

Hollande on varemgi Prantsuse sotsiaalmeedias naljahammaste sihtmärgiks olnud. Lisaks tema eraelulistele seikadele ja armuafääridele on tähelepanu pälvinud näiteks tema juuksuriarved ning see, kuidas ta aeg-ajalt oma kolleegidega kätlemisel fotograafide objektiivide ette jäi.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: